Результати дослідження опубліковані в журналі Science Advances.

Вивчивши вулканічні відкладення, виявлені в одній із печер штату Техас, що в США, науковці визначили, що приблизно 12,9 тисяч років тому сталася серія потужних вивержень вулканів, внаслідок чого в атмосферу була піднята аерозольна суспензія, яка перешкоджала проникненню сонячних променів. В результаті протягом п’яти років на планеті відбулося глобальне похолодання клімату.

Раніше вчені вважали, що мамонти вимерли через похолодання, яке настало внаслідок падіння на Землю метеорита близько 13 тисяч років тому. Вважалося, що через зіткнення температура на планеті знизилася приблизно на три градуси за Цельсієм. Крім мамонтів, унаслідок природної катастрофи загинули деякі види коней і верблюдів, що були поширені в Північній Америці.

Однак у ході нового дослідження у відкладеннях було виявлено такі елементи як іридій, рутеній, паладій, платина і реній. Таке співвідношення елементів більш властиве для продуктів вулканічного виверження, ніж для космічних об’єктів, пишуть Версії з посиланням на 5 канал.

При цьому глобальне похолодання було викликане не тільки виверженнями вулканів. Вчені звернули увагу на те, що в цей період також спостерігалися зниження температури океану і збільшення снігового покриву.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!