20 лютого у Меморіальному сквері в Івано-Франківську молебнем вшанували пам’ять героїв Небесної сотні, які віддали своє життя за Україну під час Революції Гідності.
18-21 лютого 2014 року – одні з найтрагічніших днів в історії України. Саме тоді на Майдані Незалежності в Києві відбувся наймасовіший розстріл учасників Революції Гідності. Тоді загинули 84 герої, після 21 лютого – ще 18. Загалом усі загиблі герої увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної сотні.
«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Небесної сотні. Ми схиляємо голови перед всіма героями, які віддали життя за Україну. Ми зібрались в Меморіальному сквері, щоб помолитися, віддати шану тим людям, дякуючи яким ми маємо Україну, які зберегли для нас Україну ціною власного життя», – вшанувала героїв голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.
В Небесній сотні – семеро прикарпатців. Наймолодший з них — 19-річний Роман Гурик з Івано-Франківська. Він був студентом філософського факультету Прикарпатського національного університету. Загинув Роман 20 лютого під час зіткнень на Інститутській від кулі снайпера у скроню. Його поховали в Меморіальному сквері поряд із могилами Січових Стрільців.
«Війна за Україну продовжується. Люди гинуть вже 11 років поспіль в XXI столітті» – каже матір загиблого героя Небесної сотні Ірина Гурик.
Справу Романа Гурика та Небесної сотні сьогодні продовжують герої на фронті.
«Сьогодні ми бачимо, які жорстокі події відбуваються на фронті, на передових позиціях. Бачимо, наскільки складно виборювати незалежність в такому, здавалось би, цивілізованому світі. Але на полі бою наші хлопці, ризикуючи своїм життям та здоров’ям, обороняють наші кордони, захищають кожного з нас і дбають про те, щоб в Україні було життя, щоб був мир і цей мир панував в цілому світі», – додала очільниця Івано-Франківщини Світлана Онищук.
У боротьбі за незалежність Україна продовжує втрачати найкращих людей.
«Я пригадую сьогодні, як весь Франківськ прийшов на похорон Романа Гурика. Ми втратили не просто одного юнака, насправді ми втратили більше. Ми втратили цвіт нашої української нації. Адже ті люди, які загинули поруч з Романом, – ніхто не знає, як вони могли прислужитись нашій державі, ким вони могли стати. Як під час Революції Гідності, так і на війні, сьогодні гинуть найкращі українці, ті, яким небайдужа українська держава. Ми розділяємо сум з родинами загиблих», – відмітив депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Королик.
Пам’ять про подвиг Небесної Сотні вшановується під гаслом “Вдячні за свободу!”. В Івано-Франківську в Меморіальному сквері встановлений пам’ятний знак Героям Небесної Сотні, а на фасаді міської ради – барельєф «Стіна пам’яті Небесної Сотні». На ній на фоні дзеркала зображені силуети людей і зверху напис «Тим, що віддали життя за ту гідність, з якою можеш дивитися собі у вічі». З 2015 року на вулиці Коновальця діє Музей Небесної Сотні.