Щоб ловилась рибка і велика, і мала. А головне – щоб відновлювався природний стан водойми. З такою шляхетною метою працівники Бурштинського рибгоспу здійснили масштабне зарибнення водосховища.
Розповідають, колись риби у водоймах було так багато, що можна було запросто харчуватися нею цілий рік. Та з часом, на жаль, мешканців ставків, річок та озер стало дуже мало. Сьогодні зловити рибу в природному водоймищі непросто – для цього потрібна не лише рибацька удача, а й значна витримка. Виправити становище допомагає штучне заселення рибою.
Тому нещодавно працівники Бурштинського рибгоспу випустили майже 300 тисяч екземплярів цінних видів риб у водоймо охолоджувач Бурштинської ТЕЦ. Вселення здійснювалось за рахунок коштів користувача водних біоресурсів (ТзОВ “Рибгосп “Бурштинський”) відповідно до Режиму рибогосподарської експлуатації водойми.
«Бурштинським рибгоспом здійснили зариблення водосховища. Згідно з режимом 272 тисячі товстолоба і коропа – загальна кількість 6 тонн 885 кілограмів. Зарибнення виконано за 2021 рік, сподіваємось, що дана рибка виросте у водосховищі до відповідних розмірів, щоб проводити промислове рибальство, аби жителі Прикарпаття відчували задоволення від вилову риби», – розповів Версіям директор Бурштинського рибгоспу Віктор Матейко.
Потенціал на рибгоспі дуже великий. Адже в час, коли більшість водойм на Франківщині покриваються кригою на зиму, тут рибу можуть реалізовувати в будь-яку пору року. Бурштинське водосховище не замерзає практично ніколи. Крім того, там є інкубаційний цех, куди запускають мальків, яких вирощують. Цікаво, що до випуску маленьких риб готують заздалегідь. Спочатку їх підгодовують до набуття ними потрібної маси – лише тоді випускають «на волю».
Заселення малька у водойми відбувається саме в грудні не просто так. У рибгоспі зауважують, що дуже важливо обрати правильний температурний режим, щоб риба прижилась, встигла акліматизуватись. Так як одразу після потрапляння у водойму, риба триматиметься берега ще близько тижня. А пізніше, впродовж всієї зими, буде адаптовуватись до нових умов.
Зариблення влаштовують ще й для того, аби відновлювати природний стан водойми. Адже, окремі види риб також є своєрідними санітарами, які фільтрують воду.
«Зарибнення відбулося з метою поповнення промислових запасів цінних видів риб водосховища, оскільки на водоймі ведеться промисел. Виконання планових обсягів вселення дозволить без шкоди для довкілля здійснювати і плановий вилов риби, як це передбачено в науково обґрунтованому Режимі рибогосподарської експлуатації водойми», – додають в Бурштинському рибгоспі.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!