Про це пишуть Версії з посиланням на сайт міста Верховина.

 

Кабінету Міністрів України

Міністерство охорони здоров’я

Івано-Франківській обласній

державній адміністрації

                                                                                   Івано-Франківській обласній раді

                                                         Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА

ЗВЕРНЕННЯ

   Ми, депутати Верховинської районної ради Івано-Франківської області, звертаємося до Вас з проханням про виділення необхідних коштів для фінансування медичної галузі району. Верховинський район розташований у гірській місцевості Івано-Франківської області на віддалі 120 км. від обласного центру на висоті 620-640, а окремі населені пункти розташовані на висоті 800-1000 і більше метрів над рівнем моря, густота населення якого становить 24,3 осіб/км. кв., загальна кількість населення району на 01.02.2017 року становить 30529 жителів.

Звертаємо Вашу увагу на те, що у поліклінічному відділенні Верховинської центральної районної лікарні  вийшли з ладу флюорограф та рентген-апарат, який працює з 1983 року. Наявний фінансовий ресурс Верховинського району не забезпечує мінімальні потреби на захищені статті видатків та не має можливості придбання нового повноформатного рентгенодіагностичного обладнання для проведення рентгенофлюорографії грудної клітки з метою виявлення на ранній стадії туберкульозу, онкологічних та інших захворювань. На даний час відмічається ріст захворюваності жителів району на туберкульоз та онкопатології в два рази, які,на жаль, через відсутність належного обладнання  виявляються в пізніх та запущених стадіях. Як в цілому по Україні, так і по району протягом багатьох років залишається високим показник первинної захворюваності на серцево-судинні захворювання (інфаркти, інсульти та ін.) молодого працездатного населення.

Тому просимо Вас посприяти у придбанні вкрай необхідного медичного обладнання для покращення діагностики та лікування соціальних захворювань: рентгендіагностичного комплексу, який забезпечить повноцінну профілактику та діагностику. Для надання якісних медичних послуг: гастроінтестинального фіброскопу; ендоскопічного обладнання (лапароскопічна стійка).

Для покращення роботи екстреної швидкої медичної допомоги у Верховинському районі потрібно: відкриття пункту базування бригади Верховинського відділення ЕМД в селі Зелене; придбання високопрохідних автомобілів з метою вчасної доставки хворих, враховуючи нормативи доїзду до місця виклику, а також медобладнання (дефібрилятори, кардіографи).

Сподіваємося на Вашу підтримку і допомогу.

Прийнято на VІІ сесії районної ради

VІІ демократичного скликання

23 лютого 2017 року