Документ передбачав запровадження пропорційної виборчої системи, закриті партійні списки і зниження прохідного бар’єра до 3%.

За внесення до порядку денного сесії законопроекту президента Володимира Зеленського про зміну виборчої системи для виборів народних депутатів проголосували лише 92 нардепи, пишуть Версії з посиланням на   КУРС.

Нардепи з Прикарпаття голосували так:

Юрій Соловей (БПП) – Проти 

Михайло Довбенко (БПП) – Відсутній

Юрій Бабій (НФ) – Не голосував

Анатолій Дирів (НФ) – Проти

Володимир Шкварилюк (НФ) – Проти 

Юрій Дерев’янко – не голосував

Олександр Шевченко – За

Віктор Шевченко – За

Юрій Тимошенко – Відсутній.

Законопроект Володимира Зеленського №10319 пропонує проводити вибори за пропорційною виборчою системою із закритими партійними списками і знизити прохідний бар’єр до парламенту до 3%, пише УП.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект пропонує скасувати мажоритарну систему, оскільки “на виборах в одномандатних виборчих округах поширеними є прямий та непрямий підкуп виборців, зловживання адміністративним ресурсом, спроби спотворення результатів народного волевиявлення”.

Необхідність зниження прохідного бар’єра пояснюють тим, що “високий виборчий бар’єр перешкоджає оновленню політичних еліт та появі нових облич у парламенті”.

“Погоджуючись із необхідністю впровадження на виборах народних депутатів пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками,… варто відзначити, що дострокове припинення повноважень Верховної Ради та 60-денний строк для обрання нового складу парламенту не залишає шансів на впровадження цієї системи на позачергових виборах народних депутатів”, – йдеться в пояснювальній записці.

Народні депутати різко розкритикували законопроект Зеленського як такий, що посилює і консервує політичну корупцію в Україні. Депутати нагадали, що в інавгураційні промові Зеленський сам обіцяв українцям відкриті списки, але не дотримався слова і запропонував систему закритих партійних списків. На думку більшості обранців, це загрожує парламентаризму і демократії в країні і відкриває шлях до узурпації влади олігархічними кланами, близькими до новообраного президента.