Проєкт передбачає запровадження нового виду служби – військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

Пропонується наділити президента правом призивати на службу строком до шести місяців громадян України, зарахованих до військового оперативного резерву першої черги (резервістів бойових частин) без оголошення мобілізації.

Передбачається, що за призваними резервістами, на весь час їх служби, зберігатиметься місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, а також поширюватимуться всі соціальні гарантії передбачені для мобілізованих.

Крім того проєктом вносяться зімни до статті 336 Кримінального кодексу, щодо введення відповідальності резервістів за ухилення від такого призову. Також пропонована редакція статті піднімає нижню планку покарання у вигляді позбавлення волі з двох років до трьох.

Перш ніж ці норми набудуть чинності, закон ще має бути розглянуто в другому читанні з поправками та ухвалено в цілому, пишуть Версії з посиланням на Повітряне командування “Захід” Повітряних Сил ЗС України.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!