Купувати розсаду для посадки полуниці, а правильно — садової суниці потрібно не раніше середини липня, краще в кінці місяця. У цей час у всіх розплідниках і на ринку у приватних продавців в продажу тільки свіжі, молоді вкорінені розетки.
Ринки та спеціалізовані магазини реалізують полуницю з липня по вересень, а деякі виставляють рослини на продаж і навесні. Найбільш сприятливим терміном для придбання культури є літо. У цей період широкий вибір різних сортів на будь-який смак.
Як не помилитися з вибором
Сумлінні продавці не реалізують рослини низької якості тому дорожать своєю репутацією. Виходячи з цього найкраще здійснювати покупку у перевіреного постачальника, за відсутності такого обов’язково потрібно звертати увагу на наявність ознак у якісного саджанця полуниці:
- Наявність листочків, що мають соковитий зелений колір. Поверхня листочків повинна бути гладкою або з невеликою опушкою.
- Ріжки верхівкових нирок пазух повинні мати діаметр не менш 0,7 – 0,8 см.
- У здорової розсади відсутні ознаки млявості. Коренева система повинна бути зволоженою. Засохла або згнила серцевина вказує на неякісну розсаду.
- Рослини повинні мати листочки в кількості не менше трьох штук.
- Здорові саджанці, які мають відкриту кореневу систему, мають довжину корінців не менше 7 см, і кореневу шийку діаметром від 0,5 см.
- При покупці полуниці в спеціальних місткостях варто звернути увагу на поширення коренів по всій площі горщика. Якщо тара торф’яна, то коріння можуть перебувати за межами горщика.
Сайт https://www.ria.com/uk/c-home/sazhentsy/o-sazhentsy-klubniki/ пропонує саджанці полуниці, тільки якісні, з урахуванням перерахованих вище параметрів.
Сорти розсади
Звичайно, варто купувати тільки перевірені сорти. Якщо є садівнича цікавість і місце в присадибній ділянці, то для проби можна спробувати прив’язати новинку. А раптом вона вам підійде або, навіть виявиться кращою? Але купувати новий сорт краще не за порадою продавця. Треба дізнатися інформацію у незалежних джерелах. Інакше рослина буде нездатна вижити в конкретному регіоні. А городнику хочеться, щоб урожай був не тільки багатим і смачним, але і корисним.
Ось деякі сорти, які зарекомендували себе на вітчизняному ринку. Їх можна взяти за основу:
- Зефір — дає великі та гарні плоди в короткі терміни,
- Сударушка — ранній, високоврожайний, морозостійкий сорт, стійкий до хвороби, ягоди мають кисло-солодкий ароматний смак.
- Фестивальна ромашка — високоврожайний, стійкий до захворювань сорт, невибагливий в догляді.
Сорти, які можна взяти для проби:
- Королева Єлизавета — сорт з великим терміном плодоношення, який проявляє свої кращі характеристики при сприятливих умовах обробітку. Полуниці потрібно тепло, перегній, постійний догляд і прополка, тільки тоді вона дасть багато смачних ягід.
- Альбіон — також, як і попередній сорт, має гарну врожайність, але не морозостійкий.
- Ельсанта — сорт, що дає багато красивих, смачних і великих ягід, невибагливий і володіє раннім плодоношенням.
Ось уже як десять років людей напихають байками про високу врожайність кучерявою полуниці. Не варто попадатися на хитрощі продавців, що розхвалюють такі сорти, їх просто немає. Хоча чутки про сортах з гігантськими ягодами дійсно трапляються. Один з таких називається Гігантела. Але ягід від неї дуже мало. Краще вирощувати сорти з середніми розмірами, але врожайності від них буде набагато більше.
Кращий час для покупки розсади
Всі розплідники прагнуть до одного: продати свої перші розсади вже в кінці липня, коли розетки починають вкорінюватися. До того ж, вона найцінніша і затребувана. Квіткові бруньки закладаються в серпні та вже на наступний рік з’являться перші плоди. Розетка на розсаді повинна пустити коріння саме до початку серпня, в ідеалі — до останнього тижні липня. Якщо хочете перший урожай в наступному році — поспішайте з висадкою в серпні, ну вже точно не пізніше його.
Восени є інша пропозиція — розсада з відкритим корінням, яка в ціні буде найбільш прийнятна. Хоча в цьому є своє «але». Якщо висадити таку розсаду восени, то найімовірніше, квіткового брунькування чекати не доведеться, також, як і плодів на наступний рік. Вона піде тільки на догляд і поливання за розсадою. А навіщо втрачати цілий рік, якщо хочеться швидше отримати перші смачні ягідки? Цей варіант підходить тільки для садівників початківців.
Можете придбати розсаду ще навесні, коли розплідниками пропонуються вже готові рослини з міцним корінням. Їх висадка буде найбільш вдалою, через те, що вони завжди успішно приживаються. Але вибір сортів в цей час залишає кращого, розплідники до цього сезону практично спустошені.