Значних порушень спостерігачі не фіксували. Втім активісти повідомили, що виборчі дільниці у Загвізді відкрилися на півгодини пізніше через порушення процедури ранішнього засідання. На одній із ДВК у кабінках для голосування не виявилось ручок, пишуть Версії.

В Угринівській ОТГ один із кандидатів у депутати помітив помилку в бюлетені. На ДВК №260776 у виборчому бюлетені з виборів депутатів до Угринівської об’єднаної територіальної громади по виборчому округу № 14 виявлено помилку у прізвищі кандидата: замість Володимир Ходоровський у бюлетені надруковано Володимир Ходорський. В зв’язку з цим було складено акт порушення.

Серед основних порушень спостерігачі також фіксували агітматеріали в день голосування та спроби виборців отримати виборчий бюлетень без пред’явлення паспорту. Однак це не мало масового характеру і на хід голосування та підрахунок голосів не вплинуло.

За результатами паралельного підрахунку голосів за протоколами з виборчих дільниць Загвіздянську ОТГ очолив атовець Володимир Ружанський, головою Угринівської ОТГ став чинний сільський голова Мирослав Вівчаренко.

Вибори в Загвіздянській ОТГ

Загвіздянська ОТГ об’єднує два населені пункти – Загвіздя та Підлісся. Площа об’єднаної територіальної громади: 31.3 км². Чисельність населення громади: 5877 осіб. До списку виборців включено 4943 виборців.

На посаду голови громади претендувало 6 кандидатів – 4 самовисуванці, по одному представнику від політсил «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та “Національний корпус”.

Під час передвиборчої кампанії одразу визначились явні аутсайдери: приватні підприємці Марія Бережніцька та Любомир Федунишин, начальник відділу технічного нагляду управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Михайло Іванишин та редактор газети «Анонс контракт» Олег Олексюк. Основна боротьба розгорілась між колишнім сільським головою Загвіздя Любомиром Білогубком, який на даний час працює головним спеціалістом відділу культури, молоді та спорту Ямницької ОТГ та атовцем Володимиром Ружанським, який очолює транспортний відділ ТОВ “Аксіс плюс”.

Любомира Білогубка на вибори висувала партія БПП «Солідарність», Володимир Ружанський йшов як самовисуванець, проте під час передвиборчої кампанії вступив в “Аграрну партію”.

За результатами виборів, в яких взяло участь 2796 виборців (56,5%), Загвіздянським сільським головою об’єднаної територіальної громади обраний Володимир Ружанський. Він здобув 1464 голоси виборців (52,3%). За Любомира Білогубка віддали свої голоси 1236 виборців (44,2%).

П.І.Б. кандидата Відомості про кандидата на голову ОТГ Голосів %
Ружанський Володимир Васильович безпартійний, начальник транспортного відділу ТОВ “Аксіс плюс”, самовисування 1464 52%

Білогубко

Любомир Миколайович

безпартійний, головний спеціаліст відділу культури, молоді та спорту Ямницької ОТГ, висування – БПП «Солідарність» 1236 44%

Іванишин

Михайло Петрович

безпартійний, управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА, начальник відділу технічного нагляду, самовисування 25 0,89

Бережніцька

Марія Михайлівна

безпартійна, приватний підприємець, самовисування 15 0,54

Олексюк

Олег Миколайович

безпартійний, редактор газети «Анонс контракт», самовисування 10 0,36

Федунишин

Любомир Дмитрович

приватний підприємець, висування – партія “Національний корпус” 9 0,32

Знайомтесь, Ружанський Володимир Васильович. Народився 17 вересня 1970 року в селі Загвіздя Тисменицького району. В 1987 році закінчив Загвіздянську середню школу.

Трудову діяльність розпочав на птахофабриці “Авангард”.

У 1988-90 року проходив військову службу.

В 1990 році влаштувався водієм в Івано-Франківському обласному психоневрологічному диспансері, обласному аптечному управлінні.

З 1997 року і по даний час очолює транспортне відділення ТОВ “Аксіс плюс”.

Часник бойових дій, у 2014 році брав активну участь в антитерористичні операції на сході України (у боях за Дебальцево та біля Станиці Луганської)

У 2015 році був обраний депутатом Загвіздянської сільської ради.

Одружений, разом з дружиною Наталією виховують двох синів.

Під час передвиборчої гонки свою підтримку Ружанському висловили чинний сільський голова Загвіздя Павло Драганчук, футболіст Ігор Худоб’як, а також вся “Аграрна партія” на чолі з Віталієм Скоциком.

У своїй передвиборчій кампанії Володимир Ружанський пообіцяв добитися фінансування з Державного дорожнього фонду для ремонту центральної дороги Загвіздя та Підлісся. Серед основних пунктів його програми – будівництво дитячого садка в селі Підлісся, укріплення русла річки Бистриця Солотвинська, проведення централізованого водопостачання до Загвіздянської та Підліської шкіл. Новообраний голова громади обіцяє особисто контролювати якість пасажирських перевезень міжміського автобусного сполучення та зупинити “дерибан” землі, щоб зберегти власність громади.

На думку експертів з децентралізації, якщо Кабмін визнає громаду спроможною, Загвіздянська ОТГ отримає близько 4 мільйонів гривень власних доходів.

 

Вибори в Угринівській ОТГ

Угринівська ОТГ об’єднує два населені пункти – Угринів та Клузів. Площа об’єднаної територіальної громади: 17.597 км². Чисельність населення громади: 3444 осіб. До списку виборців включено 4359 виборців.

На посаду голови громади претендувало 4 кандидати – два самовисуванці та по одному представнику від політсил «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та “ВО “Свобода”.

Основним претендентом на крісло очільника громади вважали чинного сільського голову Угринова Мирослава Вівчаренка. За прогнозами експертів конкуренцію йому міг скласти лише самовисуванець Роман Терешкун, землевпорядник Майданської сільської ради. Провладна в Івано-Франківську партія “ВО “Свобода” зробила ставку на Ярослава Дубаса. А от самовисуванця Ростислава Свідуновича, 22-річного активіста ГО «АвтоЄвроСила», ще на старті передвиборчої кампанії вважали явним аутсайдером в цій четвірці.

Прогнози експертів підтвердили результати паралельного підрахунку голосів – впевнену перемогу на виборах голови Угринівської ОТГ здобув чинний очільник сільської ради Угринова Мирослав Вівчаренко. Він здобув прихильність 67% виборців – за нього віддали 1428 голосів. Другий Роман Терешкун – 414 голосів (19,5%). За Ярослава Дубаса проголосувало 208 виборців (10%), а за Ростислава Свідуновича – 72 (3%)

Загалом, у голосуванні взяло участь 2132 виборців (49% від загальної кількості виборців). Не дійсними визнано 10 бюлетенів.

ПІП кандидата Відомості про кандидата на голову ОТГ Голосів %

Вівчаренко

Мирослав Васильович

позапартійний, голова Угринівської с/р, висування –  БПП “Солідарність» 1428 67

Терешкун

Роман Ярославович

позапартійний, землевпорядник Майданської сільської ради,  самовисування 414 19,5

Дубас

Ярослав Володимирович

член ВО «Свобода», приватний підприємець, висування – ВО «Свобода» 208 10

Свідунович

Ростислав Романович

позапартійний, ГО «АвтоЄвроСила», самовисування 72 3%

Мирослав Вівчаренко, сільський голова с. Угринів

Знайомтесь, Вівчаренко Мирослав Васильович. Народився 27 січня 1957 року.

З жовтня 2010 року очолював Угринівську сільську раду. Свою господарську діяльність в селі розпочав з ліквідації кредиторської заборгованісті на суму 780 тисяч гривень та повернення незаконно відчужених селянських паїв. Згодом взявся і за наведення ладу в самому селі. Була створена комунальна служба КП “Угринів”, яка лише навесні 2011 року вивезла з села та його обійсть понад 60 вантажівок твердих побутових відходів. Згодом були облаштовані автобусні зупинки в селі, налагоджено освітлення вулиць, За війтування Вівчаренка в Угринові відкрили пам’ятник воїнам УПА до 70-річчя створення Повстанської Армії, оновили два пам’ятні хрести, встановлені на честь скасування панщини 1848 року.

“За останні два роки ми збудували клуб та нове двоповерхове приміщення сільради, побудували два стадіони, сучасний майданчик для спортивних ігор. Вже пройшов експертизу проект на будівництво нового дитячого садочка. Замовлений проект і за рік-два ми отримаємо сучасний Центр сімейної медицини, де буде працювати досить багато профільних лікарів. У нас є три ФАПи: два – в Угриневі, один – в Клузеві. Зараз ми проводимо каналізацію, зробили вже біля 2-ох кілометрів. Паралельно робимо і новий водопровід на 6 кілометрів, щоб у місцях стику одразу їх з’єднати і не розривати потім відремонтовану дорогу. Вже готові проекти на реконструкцію школи та НВК, плануємо розвивати позашкільну освіту”, – розповів Версіям Мирослав Вівчаренко за кілька тижнів до виборів.

За підрахунками експертів, Угринівська ОТГ зможе розпоряджатися 13 мільйонами власних доходів. Втім, спочатку Кабмін має надати обом громадам статус спроможних для отримання відповідних повноважень і виходу на прямі міжбюджетні відносини.

 

Отож, дві новостворені ОТГ отримали нових очільників. Як їм працюватиметься на посадах і чи зможуть вони виконати всі передвиборчі обіцянки – покаже час.