Дистанційне навчання школярів під час карантину: все, що потрібно ...

“Батьки дуже схвильовані дистанційним навчанням. Ми впевнені на 90%, що з 1 вересня, все-таки, буде дистанційне навчання. Ми переконані, що через це страждає фізичне здоров’я дітей – зір, постава. Крім того, діти потребують живого спілкування, соціалізації, а також дисципліни”, – відмічає багатодітна мати Ольга Загайкевич.

З твердженням, що від дистанційного навчання страждає здоров’я дітей, погоджують і інші батьки франківських школярів, пишуть Версії.

“Моя донька навчається у випускному класі – і тільки для начитки уроків проводить 4,5 години за комп’ютером, ще 3 години готує домашнє завдання. Ми зіткнулися з проблемою зору, зараз лікуємося. Також страждає постава”, – розповіла Наталія Винницька.

Батьки кажуть, що дистанційне навчання підходить для дітей, які мають фізичні особливості, вади. Проте, для здорових дітей потрібне спілкування, соціалізація.

“Діти почали менше спілкуватися. Після закінчення карантину мої досить активні діти боялися виходити на вулицю – такий страх я у них побачила. Зараз у них розмиті межі: вони не відрізняють, що таке толерантно, а що – ні. Вони не будуть відчувати норми поведінки і це дуже тривожно. Є діти, які взагалі перестали вчитися”, – розповіла психолог.

Вона додала, що позитив у дистанційному навчанні є, проте негативу більше. Потрібна соціалізація дітей.

“Ми за те, щоб наші діти вчилися повноцінно”, – додає франківчанка.

Серед мінусів дистанційного навчання – відсутність живого спілкування з вчителем.

“Чого не вистачає у дистанційному навчанні – це виховання. Те, що може дати вчитель під час уроку, не може під час дистанційного навчання. Може підтримати дитину, похвалити, погладити по плечі, підтримати. Педагог дає живу енергетику. Ми всі повинні подумати про те, наскільки важливо для всіх мати живе спілкування”, – коментує Ольга Сидорчук.

Також батьків турбує питання технічного забезпечення для повноцінного дистанційного навчання.

“Особливо це турбує дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей. Як в одній кімнаті організувати навчальний процес для кількох дітей? Або коли не вистачає гаджетів на всіх?”, – ставлять питання батьки.

Директор департаменту освіти Івано-Франківська Ігор Максимчук відмітив, що дистанційна освіта – це «троянський кінь» у системі шкільної освіти.

“Це смерть системи освіти на цьому етапі”, – відмічає головний освітянин Франківська.

Хоча за його словами, навчальні заклади міста готові до будь-якого формату навчання.

“Зараз в департаменті освіти розробляють нові умови. Пандемію і карантин ніхто не може відмінити. Якщо батьки приведуть дітей, вони будуть в масках. У школах проводитимуть температурний скринінг, з міського бюджету виділили майже мільйон гривень на дезінфектори. Хочу підкреслити, що будемо працювати, щоб не пересікалися потоки учнів, будуть відкриті всі входи. В школах працюватимуть лише учасники освітнього процесу”, – додає Ігор Максимчук.

Мер Франківська Руслан Марцінків заявив, що він категорично проти дистанційного навчання у школах з 1 вересня.

“Моя позиція відкрита, ми категорично проти дистанційного навчання з 1 вересня. Яке може бути дистанційне навчання, наприклад на уроках трудового навчання? Ніщо не замінить живого спілкування з вчителем, викладачем. Дуже важливо щоб ми добилися, щоб з 1 вересня школи змогли повноцінно працювати. Зараз карантину фактично нема. Якогось вибуху нема, щоб можна було сказати, що є загроза”, – коментує Руслан Марцінків.

Очільниця управління охорони здоров’я Марія Бойко відмічає, що відновлення повноцінного навчання в школах може спровокувати новий пік захворювання.

“Ми повинні пристосуватися до нового стилю життя. Перше: дистанція, маски і особиста гігієна. Вони не убезпечать нас від захворювання, але можуть попередити його. Ми розуміємо, що 1 вересня всі приходить до школи, а 15 вже хворіють і це нормально. Будуть хворіти діти, вчителі. Проте, треба мінімізувати контакти дітей в школі. Розмежувати класи, харчування. І батьки повинні розуміти, що й заходи безпеки повинні бути вдома. Батьки повинні вчити дитину бути відповідальними. Вчити, як правильно носити маски, мити руки, використовувати вологі серветки, антисептики і дотримуватися соціальної дистанції. Ми повинні зрозуміти, що зараз ми говоримо про один пік захворювання, а після відновлення навчання зовсім про інший”, – відмічає Марія Бойко.

Мер додав, що звертатиметься до президента та Кабміну, щоб з 1 вересня у школах розпочалось повноцінне навчання.

“Не бачу тих обставин, які не дозволяють нам відкрити школи”, – сказав Марцінків.

Учасники круглого столу зійшлися на тому, що освітні послуги мають бути якісні, і всі складові повинні бути враховані, в тому числі і фізичне здоров’я, і психологічний стан учнів.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!