Нагадаємо, що характерним для штаму грипу “Мічіган” є малий інкубаційний період – один-два дні від зараження – і дуже швидкий розвиток хвороби. Особливо небезпечним є те, що вірус може спровокувати пневмонію, серозний менінгіт, енцефаліт, пишуть Версії з посиланням на dobryjlikar.

Як краще підготуватися до вірусної атаки, радимося з лікарями.

– На полицях багато препаратів, поряд з якими табличка: “Для профілактики грипу та ГРВІ”. Які з них бажано мати в сімейному “арсеналі”?

– Не раджу самостійно призначати собі жодного, – каже імунолог Сергієм Сапєгін. — Синтезовані імуномодулятори можуть активізувати імунітет, але ненадовго. До того ж ефективність не всіх так званих імуномодуляторів доведена   експериментально – деякі виробники лише проголошують це.

Ковтати штучний вітамін С також не раджу -надмір аскорбінової кислоти може “вдарити” по шлунку, кишківнику, нирках та сечовому міхуру. Краще вже їсти лимони (і то без фанатизму), апельсини і квашену капусту. У склянці свіжовичавленого цитринового соку і порції капустяного салату  (бажано з олією і морквою) – денна доза потрібних вітамінів.

Щоб імунітет був мiцним, слід добре відпочивати. Не можна недосипати. Коли ми спимо, наш мозок “дiагностує” системи органiзму i запускає механiзм самовiдновлення. Аби клiтини продукували iнтерферон, треба спати повноцінно — не менш як 8 годин на добу, притiм регулярно.

-Які є інші найпростійші методи підтримати імунну систему?

— Один iз них — вiдмовитися вiд спиртного. Вiн заважає лейкоцитам дiставатися iнфiкованих клiтин i залишкiв вiрусiв, аби їх знищити. Слід кинути курити, бо продукти згорання тютюну пригнiчують активнiсть iмунних клiтин та виснажують запаси вiтамiну С.

– А правда, що мед та інші бджолопродукти допомагають захиститися від грипу?

– Справді, це так. Мед містить багато вітамінів та мікроелементів, що підсилюють імунний захист, – долучається апітерапевт Олексій Пащенко. – Достатньо чайної ложки якісного меду щодня, аби бути здоровим.

Але найбільший ворог вірусів – це прополіс (бджолиний клей). Він має доведену противiрусну активнiсть, а крім того, знищує спороподiбнi мiкроорганiзми, трихомонади, гриби, навіть дифтерiйну паличку. Дужа важлива якiсть прополiсу – вiн стимулює утворення антитiл, чим збiльшує здатнiсть людини опиратися  iнфекцiйним хворобам.

– Нинi, коли ми потерпаємо вiд грипу, якi препарати з прополiсу треба тримати напоготові?

– В аптецi можна придбати спиртову настоянку (до речi, добре  допомагає при фарингiтах, тонзилiтах, гайморитах). А самотужки можна зробити прополiсову мазь для захисту носових слизових оболонок вiд вiрусiв. Для цього достатньо змiшати 200 грамів якiсного, натурального масла i 20 грамiв прополiсу, розiгрiти та ретельно перемiшати на водянiй банi, процiдити. Коли сумiш загусне, покласти її до холодильника i змащувати нею носовi пазухи.

Утім є і зовсім простий метод – горошинку прополiса покласти за щоку й поволi розсмоктувати. Це добре робити перед виходом на вулицю, поїздкою у громадському транспортi.

Для лікування і профілактики грипу корисно:

– закапувати в носові ходи по 3 – 5 крапель 4 – 5 разів на день сік алое або каланхое;

– двічі на день приймати по 20 крапель спиртової настоянки евкаліпта, розведеної у невеликій кількості води;

– з’їдати щодня 1 – 2 зубчики часнику.