В рамках міжнародного проєкту «Збереження Карпатських пралісів» цьогоріч науковці разом із працівниками служби державної охорони національного природного парку Гуцульщина проводили спостереження за тваринами.
Науковці з охоронцями здійснили 221 патрулювання за допомогою системи моніторингу біорізноманіття SMART. Загальна тривалість всіх патрулів 1741 година та протяжність 2874 км.
В літній період було встановлено 25 фотопасток на всій території НПП у визначених точках, відповідно до методики, за якою здійснювалися спостереження за тваринами. В результаті за допомогою фотопасток було зроблено 2704 світлини і зафіксовано 10 різних видів тварин, інформують на сторінці парку у фейсбуці.
Серед них: козуля європейська, олень шляхетний, кабан, лисиця руда, борсук європейський, куниця лісова, білка звичайна, миша лісова, яструб, синиця велика.
“НАЙБІЛЬШЕ СВІТЛИН ЗАФІКСОВАНО З ЛИСИЦЕЮ, КОЗУЛЕЮ ТА КАБАНОМ. Є НАВІТЬ КУМЕДНІ ФОТО З ЛИСИЦЕЮ, ЯКА ВНОЧІ НЕСЕ ЗДОБИЧ – ВКРАДЕНУ КУРКУ, А ІНША ЗАГЛЯДАЄ В КАМЕРУ, ПОЗУЮЧИ НА АВТОПОРТРЕТ. А ЩЕ ОРИГІНАЛЬНА СВІТЛИНА – КОЗУЛЯ В СТРИБКУ. ЗАФІКСОВАНО МАКСИМУМ 3 КОЗУЛІ НА ОДНОМУ ФОТО ТА СТАДО КАБАНІВ – 7 ОСОБИН. ЧИМАЛО СВІТЛИН БУЛО ЗРОБЛЕНО З ЛЮДЬМИ, ЇХ УЛЮБЛЕНЦЯМИ ПСАМИ І НАВІТЬ КОТАМИ”, – ПРЕДСТАВИЛИ РЕЗУЛЬТАТИ ФОТОПОЛЮВАННЯ.
Проєкт є частиною Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ). Федеральне Міністерство охорони довкілля і природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMU) підтримує цю ініціативу, опираючись на рішення, прийняті Німецьким Бундестагом.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!