Щоденний приріст коливається від 300 до 550 осіб. Якщо епідемія піде на спад, можна буде скасувати більше обмежень, але поки йдеться лише про перший етап. Кому дозволять працювати і за яких умов?

На першому етапі українці можуть гуляти у парках, скверах і зонах відпочинку, відвідувати дитячі і спортивні майданчики на вулиці. Дозволено працювати літнім майданчикам кафе та ресторанів, а також обслуговування клієнтів на виніс. Можуть відкритися музеї, бібліотеки, салони краси, перукарні, адвокатські та нотаріальні бюро. Також можуть відкритись непродовольчі магазини в окремих приміщеннях, окрім зон розваг та харчування, дитячих зон в ТРЦ, пише Західний кур’єр.

ВОДНОЧАС ПРАЦЮВАТИ МОЖНА ЛИШЕ ЗА ДОТРИМАННЯ ПЕВНИХ УМОВ: НЕ БІЛЬШЕ 1 ОСОБИ НА 10 М² ПЛОЩІ ПРИМІЩЕННЯ, ОБОВ’ЯЗКОВОЇ САНІТАРНОЇ ОБРОБКИ ПРИМІЩЕНЬ ДВІЧІ НА ДЕНЬ, ПРАЦІВНИКИ ТА КЛІЄНТИ ОБОВ’ЯЗКОВО МАЮТЬ НОСИТИ МАСКИ.

УСІМ СПІВРОБІТНИКАМ ПОВИННІ ВИМІРЮВАТИ ТЕМПЕРАТУРУ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ. ЯКЩО ВОНА ВИЯВИТЬСЯ ВИЩОЮ ЗА 37,2 ГРАДУСА – НЕ ДОПУСКАТИ ДО РОБОТИ.

ЛІТНІ МАЙДАНЧИКИ РЕСТОРАНІВ МАЮТЬ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ДИСТАНЦІЮ НЕ МЕНШЕ 1,5 МЕТРИ МІЖ СТОЛАМИ, ІЗ РОЗМІЩЕННЯМ НЕ БІЛЬШЕ ДВОХ ЛЮДЕЙ ЗА ОДНИМ СТОЛИКОМ.

САЛОНИ КРАСИ І ПЕРУКАРНІ МОЖНА БУДЕ ВІДВІДУВАТИ ТІЛЬКИ ЗА ЗАПИСОМ, А В ПАРКАХ ГУЛЯТИ ГРУПАМИ НЕ БІЛЬШЕ ТРЬОХ ОСІБ.

В уряді наголошують, що послаблення карантину не означає його скасування. Надалі заборонені масові заходи, закриті навчальні заклади, фудкорти та зони розваг у ТРЦ, кінотеатри, спортзали, фітнес-центри та прибережні зони відпочинку. Так само з обмеженнями працюватиме громадський транспорт.

ГОЛОВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР ВІКТОР ЛЯШКО ВВАЖАЄ, ЩО ЗНЯТТЯ ОБМЕЖЕНЬ НА РОБОТУ ГРОМАДСЬКОГО ТРАНСПОРТУ МОЖЕ ЗВЕСТИ НАНІВЕЦЬ УСІ ЗАХОДИ ЗІ СТРИМУВАННЯ КОРОНАВІРУСУ.

За словами прем’єра Дениса Шмигаля, транспорт запускатимуть поетапно відповідно до епідеміологічної ситуації. Міжміське сполучення, за словами глави Кабміну, поки що не відновлять, роботу наземного транспорту регулюватиме місцева влада.

«МИ НЕ БАЧИМО МОЖЛИВОСТІ ВІДКРИТИ МІЖМІСЬКИЙ ТРАНСПОРТ. МІСЬКИЙ ТРАНСПОРТ БУДЕ ХОДИТИ І ДАЛІ В ТИХ РЕЖИМАХ, В ЯКИХ ХОДИВ. ВЖЕ МЕРИ БУДУТЬ ПРИЙМАТИ РІШЕННЯ ПРО ЗБІЛЬШЕННЯ КІЛЬКОСТІ ТРАНСПОРТУ, ПРО ЗМІНУ ЙОГО ГРАФІКА РОБОТИ І, НАЙГОЛОВНІШЕ, ПРО АДАПТИВНИЙ РЕЖИМ», – УТОЧНИВ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР.

Міська влада ухвалюватиме рішення про «адаптивний карантин» залежно від ситуації у різних регіонах. Тобто якщо в окремих регіонах зафіксують спалахи коронавірусу, карантин посилюватимуть саме в цих регіонах, а не в країні загалом.

В уряді допускають, що карантин буде продовжено і після 22 травня, але з послабленнями. За словами представника Кабінету міністрів у Верховній Раді Василя Мокана, про остаточне закінчення карантину можна буде говорити тільки влітку.

«ПРО ПОВНЕ ЗАВЕРШЕННЯ КАРАНТИНУ І ПОВЕРНЕННЯ ДО НОРМАЛЬНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ДЕРЖАВИ МОЖНА БУДЕ ГОВОРИТИ НАПРИКІНЦІ ЧЕРВНЯ – У ЛИПНІ, А МОЖЕ, І В СЕРПНІ ЧИ ВЕРЕСНІ – ВСЕ ЗАЛЕЖАТИМЕ ВІД ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОЇ СИТУАЦІЇ ТА СТАТИСТИКИ РІВНЯ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ТА СМЕРТНОСТІ ВІД КОРОНАВІРУСУ», – ПІДКРЕСЛЮЄ УРЯДОВЕЦЬ.

Тож уже зараз зрозуміло, що, навіть попри послаблення карантинних правил, українцям ще довго доведеться жити з обмеженнями соціальної дистанції та обов’язковим носінням масок.

Варто зазначити, що за схожим сценарієм поетапного виходу з карантину розвиваються події у Європі. Так, у країнах із найбільшим спалахом коронавірусу, як Італія та Іспанія, громадянам дозволили гуляти та займатися спортом на вулиці, але тільки за умови дотримання дистанції. Бари і ресторани так само працюють тільки на виніс, а роздрібна торгівля дозволена тільки у невеликих магазинах.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!