Заміський будинок або дачу господарі облаштовують за своїм смаком, продумуючи інтер’єр та обстановку. Джерело тепла в житлі також може бути автономним і незалежним від загальних комунікацій. Головне — правильно підібрати камін або піч, які обігріють кімнати і створять атмосферу затишку в холодну пору року.
В інтернет-магазині камінів Kratki.ua можна вибрати пристрій для обігріву з урахуванням розмірів площини, що опалюється, та побажань щодо дизайну будинку чи котеджу. Обираючи варіант каміна, враховують вид палива, принцип роботи, матеріал та автономність пристрою. Спеціалісти розкажуть, що таке повітряна топка, і чим вона відрізняється від каміна з водяним контуром.
Варіанти камінів за видами палива
Обігрівачі, печі та каміни для дому бувають електричні, на біопаливі, пелетах, дровах, вугіллі, газі. Вибір залежить від площі обігріву та технічних особливостей приміщення.
- Електричні. Прилад забезпечує нагрівання повітря і підтримує постійну температуру приміщення, в якому він встановлений, за допомогою спиралей, ТЕНів або інфрачервоного випромінювача. Пристрій потребує постійної напруги та надійної електропроводки. Камін на електриці можна переносити і транспортувати, йому не треба спеціальне місце чи підставка. Дизайн сучасних електрокамінів імітує вогонь і розпалене вугілля.
- Дров’яні, на вугіллі, пелетах. Залежно від моделі та принципу роботи камін на твердому паливі може обігрівати не тільки кімнату, де він стоїть, але й суміжні приміщення. Для пристрою необхідно облаштувати димохід і систему вентиляції, передбачити місце для встановлення.
- Біокаміни. Пристрій працює на біопаливі та призначений для підтримки температури житлової кімнати або створення атмосфери з живим вогнем на терасі чи вернаді заміського будинку. Каміни на етанолі мобільні, їм не потрібен димохід чи канали вентиляції. Прилад встановлюють на підлогу, вішають на стіни, ставлять на столи і полиці.
- Газові каміни. Залежно від моделі ставлять на вулиці чи в будинку. В якості палива використовують пропан чи бутан у балонах, а також газ із загальної системи.
Особливості роботи камінів на твердому паливі
Дров’яні каміни відрізняються за принципом роботи: з повітряним контуром чи водяним. Повітряна камінна топка обігріває приміщення за допомогою нагрітого та розподіленого за схемою опалення повітря. Тепло нагнітається в труби конвекційно через вентиляцію повітря або гравітаційно. Система повітряного опалення від камінної топки обігріває весь будинок, а не тільки кімнату, в якому камін встановлено.
Водяна топка працює так само: вогонь у ній нагріває воду в спеціальному резервуарі, а потім розподіляє тело по опалювальних трубах і в радіатори. Такий спосіб забезпечує дім гарячою водою.
Для монтажу топки на твердому паливі треба обладнати місце, просвети димохід і систему зовнішньої вентиляції. Топка з повітряним контуром може бути встановлена в центрі приміщення, в куті невеликої кімнати. Каміни вбудовують у стіну або прибодовують до неї, створюючи зони відпочинку.
Водяні чи повітряні топки виготовляють із міцних та стійких до корозії сталі чи чавуну. Пристрій служить кілька десятиліть.
Дизайн каміна в приміщенні
Каміни на твердому паливі можуть бути відкритого і закритого типу. У відкритих топках є доступ до живого полум’я, в закритих — вогонь горить за скляними чи металевими дверцятами. Від виду топки залежить дизайн та спосіб установки: острівний, кутовий, пристінний, вбудований, тунельний. За стилем бувають сучасні, класичні, авангардні, з порталом чи без нього.
Біокаміни з живим вогнем виготовляють різних розмірів: мінікаміни на полицю чи приліжковий столик, настінні, напольні, зі склом чи без нього. За формою можуть бути кубічні, круглі, у вигляді чаші, трикутні, багатокутні. Електричні також є частиною дизайну приміщення: корпус з порталом, імітацією вогню з потріскуванням полін.