Як повідомила представниця Українського інституту національної пам’яті на Волині Леся Бондарук, похорон відбудеться 6 червня об 11:00 у Володимирі-Волинському.

Нагадаємо, тільки цьогоріч у лютому Петру Мартинюку вручили документи про реабілітацію, радянська влада вважала його «ворогом народу».

До слова, він – кавалер державного ордену «За мужність» ІІІ ступеня, кавалер ордену Володимира Великого ІІІ ступеня та почесний громадянин Володимира-Волинського, пишуть Версії з посиланням на Волинські новини.

Петро Мартинюк – учасник Норильського повстання. Він – один із небагатьох свідків тих подій, брав участь у кількох боях УПА з нацистами, в одному з яких отримав важке поранення, після чого очолив референтуру Служби безпеки УПА із підбору кадрів на навчання. Двічі нацистське гестапо хотіло його розстріляти і друзі рятували від смерті.

У січні 1945 року Петра Мартинюка вистежили й заарештували органи НКВС. Вирок – 10 років ув’язнення, яке відбував у норильских таборах ГУЛАГу. А до цього – 5,5 місяців очікування у камері смертників у Харкові. Після закінчення терміну отримав додаткових 5 років неволі за участь у 1953 році у Норильському повстанні.

У кінці 1980-х Петро Мартинюк був активним членом Народного руху України, організовував мітинги та просвітницькі акції, працював з молоддю, очолював Братство вояків ОУН і УПА Володимир-Волинського району. І ще донедавна лишався злочинцем, оскільки арештували його зі зброєю в руках, а за попереднім законодавством такі люди не підлягали реабілітації.

«Не хочу вмирати ворогом народу. Бо я боровся за незалежність України», – говорив незадовго до реабілітації Петро Пилипович.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!