Сплеску популярності цієї видовищної гри посприяли успіхи місцевих жіночої (БК «Франківськ») та чоловічої (БК «Говерла») команд у вищих дивізіонах всеукраїнських чемпіонатів.

Останнім часом значно зросла не лише армія палких баскетбольних уболівальників, а й кількість бажаючих займатися цим видом спорту. Щороку в місті проводиться низка місцевих і всеукраїнських турнірів.

Зокрема, нещодавно завершився Відкритий чемпіонат Івано-Франківська з баскетболу серед чоловічих команд. У двоколовому турнірі протягом семи місяців змагались 10 команд, кращі з яких розіграли нагороди чемпіонату в серії плей-оф.

У півфінальних матчах першості переможці регулярного чемпіонату «Кажани» доволі несподівано поступилися амбітному «Евересту» з рахунком 77:86.

У другій парі торішні чемпіони «Горяни» змогли відіграти 24-очкове відставання по ходу гри і здолали-таки «Гранд» – 72:61.

Медальні поєдинки першості міста відбулись на арені БК «Говерла». У грі за бронзові медалі «Кажани» доволі легко перемогли «Гранд» з рахунком 80:56. А у фінальному матчі «Горяни» впевнено вибороли «золото» у протистоянні з «Еверестом» (89:66) і вдруге поспіль стали чемпіонами Івано-Франківська.

Склад переможців: Алексанов Іван, Василюк Віталій, Верменічев Андрій (граючий тренер), Діденко Олександр, Кушніренко Богдан, Кушніренко Віктор, Костюк Сергій, Кравець Тарас, Острий Олексій, Пелех Олег, Сванідзе Зураб (визнаний найкориснішим гравцем у серії плей-оф) та Чорноус Володимир (капітан команди).

Прикметно, що найкраща команда першості є водночас і найстаршою: всім гравцям у складі «Горян» більш як по 30 років, а троє ветеранів – Костюк, Пелех і Чорноус – вже відсвяткували 50-ліття. Однак досвід і цього разу взяв гору над молодістю.

На церемонії нагородження організатор чемпіонату Руслан Боронило анонсував нові змагання – Літню лігу Івано-Франківська, яка буде проходити на відкритих майданчиках міста у форматі 5х5. Так що місцевих шанувальників баскетболу очікують нові захоплюючі спортивні баталії.