Це творить дива. Так про глинотерапію кажуть гончарі, які за її допомогою займаються реабілітацією військовослужбовців. Заняття проводять в Івано-Франківську. І гончарне мистецтво неабияк зацікавило військовослужбовців. Віталія Когуч розповість чому.

За глину військовослужбовець Віталій Саніцький взявся вперше. Нині виготовляє посуд. Віталій родом із Тернопільщини. На початку повномасштабного вторгнення добровольцем вступив до лав Тероборони. Згодом пішов боронити країну у найгарячіших точках фронту. На “нулі” їх із побратимами накрила ворожа артилерія. Віталій зазнав контузіїОпанувати гончарське мистецтво – справа не з простих, зізнаються військовослужбовці, пишуть Версії з посиланням на 5 канал.

“Я в той день отримав ще одну контузію, я так хлопців витягував, що по мені ще раз прилетіло. Потім по госпіталях лікувався, але нічого мені не допомагало”, – каже військовослужбовець ЗСУ.

Нині чоловік на реабілітації і не оминає нагоди відвідати різноманітні курси терапії. Їх у цьому шпиталі проводять доволі часто. Нині це ліплення з глини. Військовий зізнається, це захопливо, але й складно.

“Важко, тому що в мене рука одна не працює, але цікаво на 100%. Дуже заспокоює. Відволікає від проблем, що постійно в голові, дуже відволікає”, – переконує боєць.

Поки одні займаються ручною ліпкою, інші вправляються за допомогою гончарного круга. Опанувати гончарське мистецтво – справа не з простих, зізнаються військовослужбовці, проте тут головне бути зосередженим і вільно володіти руками. Як це робить 29-річний Зіновій, на такому занятті він уже вдруге. Каже: робота з глиною йому допомагає краще, аніж розмова з фахівцем.

“Психолог мені ще більше робить погано, бо він мене знову наганяє на ті всі думки, які звідти і я ще більше починаю нервуватись, і мені аж погано від того всього. Коли я займаюсь думками своїми на одинці, то мені легше, от так, як зараз”, – розповідає український захисник.

Глинотерапію проводять для військовослужбовців гончарі з благодійного фонду “Франко-Опір”. Реабілітацією захисників займаються від 2015 року. Кажуть: це один із найефективніших методів відновлення.

“Я був свідком багатьох чудес, коли в людини немає рухомості в руках пальців і вони під час занять відновлюються, я це багато разів бачив і можу сказати, що ефективнішого способу тяжко знайти. Ми, рухаючи пальчиками, просто масажуємо свій мозок, ми через тактильність відновлюємо наші зв’язки нейронні і нові створюємо і так далі”, – пояснює гончар, директор БФ “Франко-Опір” Володимир Рожнов.

Заняття з глинотерапії гончарі планують продовжувати. Наступного разу, кажуть, військовослужбовці вже самі обиратимуть, який виріб ліпитимуть із глини.