Результат пошуку зображень за запитом "https://westnews.com.ua/vidomiy-nevidomiy-frankivsk-vulitsya-bazarna-foto/"

WestNews поставив собі за мету дати детальний опис тим вулицям, які не увійшли у видання Головатого. Мова піде щонайменше про 200 невеликих і маловідомих вулиць, провулків, скверів, тощо. Ми подаватимемо інформацію щодо історії вулиць, усі назви й дати перейменувань.

Коротенька вулиця в центральній частині Івано-Франківська, є продовженням вулиці Шпитальної та сполучається із вулицею Дністровською.

Назви та історична довідка

За часів Австро-Угорщини та Польщі носила назву Масарська. Враховуючи, в цьому районі знаходився Тринітарський ринок (з 1930-х років), первісна назва вулиця походить від слова – масарство – переробка м’ясних продуктів, ковбасне виробництво.

В радянські части її було перейменовано на вулицю Базарна, а на місці Тринітарського пляцу створили базар «Колгоспний ринок». Він мав кілька локацій, писав «Репортер». М’ясо, молоко та овочі продавали прямо на площі. До речі, за радянського союзу вона перетворилась на вулицю Старозамкову, а сусідню вуличку Тринітарську перейменували на Колгоспну.

Птицю (живу й забиту) продавали у теперішніх квіткових павільйонах (початок вулиці Базарної), дині та кавуни – на майданчику, де тепер казначейство (колишній банк «Україна»). По неділях продавали акваріумних рибок, хом’ячків, черепах та іншу живність.

Нині вулиця фактично є продовженням Шпитальної, відтак, про те, що дана ділянка має назву Базарка мало хто й знає. Зрештою, продовольчий ринок перекочував на інший бік вулиці Дністровська, а про базар нагадують хіба що одноповерхові будівлі-магазини, а також так-званий ринок «П’ятачок».