Провідний німецький епідеміолог Олександр Кекуле переконаний, щоб впоратися з пандемією коронавірусу, потрібно зняти карантин і дозволити заразитися молодим жителям країни.

Кекуле, який ще в січні закликав канцлера Німеччини Ангелу Меркель тестувати на наявність коронавірусу всіх людей, що приїжджають з інших країн, зараз розробив план, який дозволить безпечно зняти карантин. Глава відділу мікробіології в Галле-Віттенбергську ще 22 січня закликав уряд Німеччини змусити туристів проходити тестування на вірус в аеропортах і на кордонах, пишуть Версії з посиланням на ТСН.

“Якби ми почали тестування і відстежували ланцюжок зараження в січні, ми могли б стримати епідемію, не вдаючись до закриття кордонів і карантину”, – заявив Кекуле.

У березні, коли вірус охопив Німеччину, він закликав закрити кордон і школи, так як тоді загальний карантин був єдиним варіантом уповільнити поширення вірусу і запобігти перевантаженню лікарень. Тривала самоізоляція, за його словами, може принести більше шкоди, ніж сам вірус. Епідеміолог закликав не чекати на вакцину, створення якої може затягнутися на цілий рік.

“Ми не можемо залишатися під замком від шести місяців до року. Якщо ми зробимо це, наше суспільство і наша культура будуть зруйновані”, – попередив Кекуле.

Він вважає, що з карантину потрібно виходити негайно, але зробити це потрібно безпечним чином. Для цього підготував план з трьох пунктів. По-перше, за його словами, люди похилого віку і ті, у кого є хронічні хвороби, повинні залишатися в ізоляції. Згідно з другим пунктом плану, необхідно перейти від соціального дистанціювання до “інтелектуального”.

“Нам потрібно адаптувати дистанцію до ситуації. Наприклад, касир в касі супермаркету буде піддаватися зараженню протягом всього дня. Йому потрібно носити маску, йому потрібні належні заходи гігієни. Таксист повинен навчитися не чіпати своє обличчя після дій з грошима”, – вважає Кекуле.

Більш того, Кекуле закликає спеціально заразити коронавірусом молоде населення Німеччини та не чекати на виготовлення вакцини.

“Ті, хто молодше 50 років, навряд чи помруть або серйозно захворіють від коронавірусу. Ми повинні дозволити їм заразитися, щоб вони могли виробити імунітет”, – підсумував епідеміолог.

 

скільки хворих на коронавірус у світі, 14.04. інфографіка

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!