У масовому поєдинку зійшлися представники шістьох клубів з усієї України. Серед кремезних чоловіків є одна дівчина. Наталя Забишна завітала на фестиваль з Києва. Дівчина рік тому захопилася мистецтвом середньовічних боїв. Її спорядження важить майже половину її власної ваги. Тим не менш, б’ється пліч-о-пліч із чоловіками. Каже: такими ж відчайдушними були і жінки в Середньовіччі, пишуть Версії.
«Це мій перший виїзд. Сьогодні буде дебют. 16-19 травня в місті Копачів проходив Чемпіонат світу середньовічного бою. Я була там як глядач. Мені дуже сподобалося. Я вирішила спробувати і мені це сподобалося. Зараз страху нема, є цікавість і ентузіазм», – відзначила Наталя Забишна, учасниця фестивалю.
Комплект обладунків важить близько 25 кілограмів та служить для захисту всього тіла. Це важливо, бо поєдинки не постановочні, все відбувається насправді. Єдина відмінність з середньовічними боями – відсутність колючої зброї.
«По духу лицарські турніри так і відбувалися. Тобто, всі вдягалися в обладунки. Єдине – ми фехтування проводимо на очки, а вони проводили до першої крові», – розповів Максим Бондаренко, член клубу «Айна Бера».
У масовому бою для перемоги потрібно вкласти противника на землю. Учасники кажуть, що це можна зробити за допомогою бійцівських прийомів або сильних ударів. Для цього використовують спеціальну лицарську зброю.
«Є мечі для турнірів і номінацій, а є для богурних боїв. У мене є алебарда. В Середньовічні часи її використовували піхотинці. У нашому спорті шип та кромку затупили, бо це травмонебезпечно. Ще у мене є пернач – це вид дробної зброї. Насправді цей спорт не травматичний. Бо залізні обладунки добре захищають», – відзначив Даніель Данилейко, «лицар» з Києва.
Крім видовищних боїв гостей фестивалю чекає давньогалицька кухня, участь у майстер-класах, вистава, концерт та повітряні кулі.
«Цього року масовіші бої – 16 на 16 і представлено більше клубів. Ми додали додаткові локації – театр, є художники, які малюють герби Галицько-Волинського князівства, є квести для команд по історії Галича, музичні гурти. Мета: історико-просвітницька і розвиток туризму, нові робочі місця. Івано-Франківщина – це один із центрів туризму, куди б мали приїжджати закордонні гості», – підсумував Сергій Адамович, організатор заходу.