Міський голова Тисмениці через суд повернув собі посаду

Церемонія спеціального погашення сувенірного конверта відбулася в рамках покутського фестивалю та 950-річчя Тисмениці. Міський голова Тисмениці Богдан Дарчин — справа. Фото з kultura-tsm.at.ua

У Тисменицькому районному суді відбулось судове засідання у справі звільнення Богдана Дарчина від обов’язків міського голови. Адвокат Дарчина оскаржив рішення сесії міської ради про припинення повноважень міського голови.

Понад три місяці тому після подій на вулиці Інститутській у Києві тисменицькі майданівці вирішили “люструвати” міського голову. Богдана Дарчина звинуватили в тому, що дбає тільки про власний бізнес, розпродав міську власність, перебував у партії «Відродження», яка вважається сателітом Партії регіонів, інформує ”Курс”.

Тоді активісти разом із представниками “Правого сектору” навідалися додому до міського голови з вимогою написати заяву на звільнення. Проте застали тільки його дружину. Та пояснила, що її чоловік у лікарні, оскільки має проблеми з серцем. Активісти тоді навіть обшукали будинок, щоби пересвідчитись, що дружина мера сказала правду.

Жінку гості з битами налякали, тому вона замість чоловіка написала заяву про звільнення його з посади міського голови за власним бажанням. Проте на сесії депутати не підтримали цю заяву: такий документ повинен бути написаний рукою заявником власноруч.

Однак під тиском громади депутати Тисменицької міської ради зібрались знову і таки проголосували за відставку міського голови. Після чого дружина Дарчина принесла заяву чоловіка на звільнення, написану вже ним особисто. У заяві Дарчин просив міськраду звільнити його від обов’язків міського голови за власним бажанням після того, як він повернеться з лікарняного. З часу написання заяви минуло вже три місяці. Обов’язки мера виконувала секретар міської ради Ірина Мельник.

Учора суддя задовольнив позов адвоката Богдана Дарчина та визнав рішення сесії недійсним. Суддя мотивував рішення тим, що депутати міської ради не мають права звільняти міського голову, оскільки вони його не призначають. Сам міський голова на суд не з’явився.

Рішення суду вступить у дію через десять днів, якщо депутати Тисменицької міської ради не оскаржать його в Апеляційному суді.