З Харкова до Івано-Франківська переїхала компанія з виробництва карнавальних костюмів. Працівників власниця підприємства Наталія Феночко найняла у новому місті. Всі вони — переселенці. Як вдалося перевезти виробництво в інший кінець країни та чим зараз займається компанія, — читайте у репортажі Суспільного.
В Івано-Франківську працівники виробництва почали шити жіноче вбрання в стилі casual та жіночий трикотаж на замовлення інтернет-магазинів.
Але повністю підприємство не мінятиме профіль: шукає вихід на світові ринки, аби там збувати карнавальну продукцію.
На виробництві працюють винятково переселенці із зони бойових дій, їх шестеро. Троє з них — харків’яни.
“Це, напевно, моє таке внутрішнє бажання, бо людям треба допомагати. Розумієте, коли ви вдома, вам легше знайти роботу, вам легше пристосуватися”, — пояснює Наталія.
В Івано-Франківськ Наталія Феночко перевезла 40% виробництва, кількість персоналу скоротилася учетверо. Для переїзду Наталія скористалася державною програмою релокації бізнесу.
“Це — дуже великі обсяги. Ми не влізли навіть в один вагон, який нам виділили. Багато чого залишилося в Харкові”, — каже Наталія Феночко.
В Івано-Франківську, каже Наталія, приміщення для фабрики одразу знайти не вдалося.
“Чомусь в Івано-Франківську немає виробничих приміщень. Наприклад, зараз ми перебуваємо в приміщенні, яке непридатне для швейного виробництва. До того ж ціна, якщо чесно, – висока”, — каже власниця підприємства.
Крім одягу та карнавальних костюмів, працівники підприємства займаються і волонтерством — шиють чохли на військові каски та нашивки з групами крові. У планах — виготовляти для бійців трикотажні футболки.
Після війни Наталії Феночко планує повернутися в Харків та відновити там виробництво, хоча розглядає також варіант розділення бізнесу: частину команди й потужностей залишити в Івано-Франківську.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!