87-річний ветеран УПА рветься воювати на Донбас

Дмитро Сливчук народився 8 листопада 1928 року в селі Красник-Жаб’є. У 1943 році закінчив 5 класів Ільцівської народної школи. В цьому ж році став членом ОУН, носив так звані «штафети» від коменданта боївки вчителеві Уршеджуку Федору Дмитровичу та отцю Богдану Одинському. Весною 1944 року прийняв присягу Українській Повстанській Армії. Двічі поранений, з 1946 року за вказівкою станичного легалізований для підпільної роботи, пишуть Версії з посиланням на Верховинську райраду.

У 1948 році працював на лісосплаві. Після дев’ятимісячної служби в армії, звідки був комісований через хворобу, працював до 1957 року в Шибенському лісопункті. Через загрозу арешту і висилки у Сибір 15 років працював у Надвірнянському районі на лісоповалі. Після 34 роки столярував.
Проживає в селі Ільці, присілок Грабовець, Верховинського району.

Вийшовши на пенсію, активно включився в роботу по увіковіченню пам’яті побратимів – учасників визвольних змагань. За його активної участі встановлено близько двох десятків хрестів на місцях загибелі воїнів УПА, виготовлено і встановлено 5 меморіальних дощок з іменами загиблих у селах району.

Дмитро Сливчук шість років поспіль очолює Верховинську районну Управу Братства вояків УПА Карпатського краю, бере активну участь у всіх державницьких заходах, вихованні шкільництва на патріотичних засадах.

За активну участь у процесах українського державотворення та вагомий вклад у розбудову незалежної Української держави ювіляру вручено Грамоту та ювілейну відзнаку «100 років Західноукраїнської Народної Республіки», медаль Крайового Братства вояків УПА та Грамоту, Подяку Верховинської районної ради та райдержадмінгістарції за багаторічне служіння українському народу, боротьбу за Самостійну, Соборну Україну та з нагоди відзначення славного ювілею –90-річчя від Дня народження.

На данном изображении может находиться: 4 человека, люди стоят

На данном изображении может находиться: 3 человека, люди стоят и костюм

На данном изображении может находиться: 2 человека, люди стоят, свадьба, костюм и на улице