“Наше завдання до кінця року вивчити кращі способи ведення сільського господарства, щоб розвивати кращі інноваційні практики ведення бізнесу”, – відзначив Максим Чопей, директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.

Протягом трьох місяців буде проведено вісім виїзних семінарів. Зокрема, по бджолярству, вівчарству, вирощуванню равликів, скотарству, сироварінню, рибництву та ягідництву.

“Ми працюємо над тим, щоб створити в селі кращу доступність до міста. Також потрібно розворушити розвиток сільського господарства в селі”, – відзначив Ігор Мельничук, радник з питань регіонального розвитку ІФ ЦРМС, пишуть Версії.

Слухачів тренінгів націлюватимуть на здійснення ефективного маркетингу, створення кластерів чи кооперативів для ефективного збуту продукції.

“Є люди ініціативні, але вони не знають, як співпрацювати по програмах підтримки сільського господарства. Відтак, ми працюємо над випуском спеціальної брошури”, – розповів Степан Вінтонович, заступник директора департаменту агропромислового розвитку ОДА.

До ініціативи можуть долучитися не лише ОТГ, а й всі сільські території області. Прикарпатсткий підприємець Іван Паламарчук розповідає, що розвиток бізнесу в селі – досить успішна справа. Минулого року в селі Копачинці на Городенківщині відкрили першу ферму з вирощування равликів. Вже у наступному місяці равликів планують збувати до країн ЄС.

 

“Основне виробництво равлик, але ми і розвиваємо туристичну складову, щоб до нас приїжджали гості на равликову ферму. Це наш якір, який тримає людей в селі. Зараз йдуть переговори з Чехією і Швецією щодо постачання нашої продукції”, – розповів Іван Паламарчук.

Незабаром “Покутських равликів” можна буде скуштувати в ресторанах Прикарпаття.