Вирубка лісів в Україні: стала відома жахлива статистика

Про це пишуть Версії з посиланням на korupciya

Про причини такого явища в своєму Facebook написав журналіст Юрій Бутусов.

“Подивився статистику продовольчої і сільськогосподарської організації ООН на 2017-й рік, хто чим торгує в лісовій промисловості, і звернув увагу на факти, про які раніше не знав, хто заробляє на поставках необробленої деревини, а хто – на експорті продукції переробки деревини”, – пише журналіст.

За словами Бутусова, лідером експорту круглого лісу, необробленого, є Росія – 16% ринку. США – 9%. Замикає десятку експортерів Чехія – 4%. Зате США є провідним експортером деревних палетів – 28% світового експорту, рубають менше, але постачають готову продукцію більше всіх. Крім того, в десятку провідних експортерів деревних палетів у світі потрапили крихітні Латвія (10%) і Естонія (5%).

“Паперова маса – лідерами є Бразилія 21% і Канада – 17%. І навіть Уругвай собі вирвав 4%. А в виробництві паперу і картону домінує Німеччина – 12% світового ринку, 9% – Швеція, 4% – Австрія, ще 4% – Індонезія”, – повідомив він.

Як наголосив Бутусов, навіть маленька Чехія експортує більше, ніж величезна Україна, “де рубка лісу навколо Києва і в Карпатах ведеться в колосальних масштабах, рубають цілі масиви”.

“Але ми не входимо в лідери з експорту лісової промисловості за статистикою ООН ні в одному сегменті. Ми експортуємо менше Чехії, менше Естонії з населення в 1,3 мільйона чоловік. Найбільші доходи отримують країни, які не вивозять ліс на продаж і на опалення, а які створюють додану вартість, закривають ринок для експорту необробленої деревини. Безконтрольна хаотична рубка лісу доходів не приносить. На продажу необробленої деревини відмінно навчилася заробляти Канада – у них діє ефективна програма відновлення лісів, і експорт кругляка вони здійснюють не знищуючи свою природу, на обмеженій території”, – зазначив він.

Журналіст нагадав, що в України є приклади успішних реформ. У 2000-му році Україна ввела 10% мито на експорт насіння соняшнику. Через 17 років Україна стала світовим лідером в експорті соняшникової олії, тому що стало вигідно будувати переробку всередині країни.

“Хороший приклад для експорту та інших продуктів сільського господарства – ліси, зокрема”, – додав він.