Результат пошуку зображень за запитом "вівчарство"

Про будні та незвичайні історії з життя розповів журналістам Суспільного власник ферми “Дубовий кут” Василь Лучків, пишуть Версії.

Зараз тут живе приблизно 300 овець та ягнят п’яти порід. Є і п’ять кіз, які запам’ятовують дорогу додому та ведуть отару на полонину. У горах вівці живуть у теплу пору. Зимувати отару женуть в село Новий Мізунь.

“Почали ми з романівський овець, карпатських овець. Потім подивились, хотіли збільшити молочність. Тому привезли кілька мериноландів. Вони великі та м’ясні. Подивилися, що нема молока, привезли лакона. Хочу вивести породу карпатську молочну, щоб вона давала більше молока”, – розповідає Василь Лучків.

На фермі "Дубовий кут" живе 300 овець та ягнят

На фермі “Дубовий кут” живе 300 овець та ягнят

Овець доять двічі на день – вранці та увечері. Щоб видоїти всю отару, потрібно приблизно дві години. За добу тварини можуть дати 60-150 літрів молока.

Останні три роки овець на цій фермі стережуть шість алабаїв. Собаки охороняють отару на полонині від диких звірів. Алабаї змалку живуть у хліві з вівцями. Так вони звикають один до одного. Власники ферми кажуть, що собаки між вівцями мають бути світлого кольору, щоб отара боялася вовків.

Алабаї стережуть овець та кіз

Алабаї стережуть овець та кіз

“Були випадки, як на отару і собак нападали вовки. Одну собаку, Ляля є, дівчинка, порвали вовки. Ми зашили її. Десь місяць-півтора вовки знову нападали. Пси з ними билися десь години три. Але вовки не взяли ні одного пса. Собаки були трошки покусані, але після того вовки вже не приходять”, – розповів Василь Лучків.

До слова, родина Лучківих також займається в

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!