Здавалося, що за минулий час ми дізналися найдетальніші подробиці аварії і вивчили всі причини загибелі лайнера. Проте нещодавно відкрилася завіса ще над однією таємницею, пишуть Версії з посиланням на populyarne.

Група дослідників на чолі з Шенноном Молоні протягом 30 років ретельно вивчала матеріали про загибель «Титаніка» і прийшла до несподіваних висновків. Виявилося, головною причиною катастрофи був зовсім не айсберг! Насправді катастрофа була багато в чому зумовлена заздалегідь. Справа в тому, що ще до виходу корабля в рейс відбулася подія, яке пізніше зіграла важливу роль під час аварії. Коли «Титанік» залишав будівельні верфі Белфаста, в одному з його паливних сховищ виникла пожежа. Капітану судна було прекрасно відомо про цю проблему, однак він вирішив впоратися з нею самостійно, адже на кону стояв престиж найрозкішнішого корабля свого часу. Екіпаж протягом декількох днів самостійно боровся з пожежею, а коли «Титанік» прибув в порт Саутгемптона, його пришвартували до берега іншим бортом, щоб пасажири не могли бачити сажу і обвуглену фарбу. Сліди сажі чітко видно на багатьох фотографіях. Але до цього моменту ніхто не звертав на це уваги, адже судно було на ходу і здавалося повністю справним. Проте ця обставина незабаром відгукнулася. Через полум’я температура всередині відсіку сягала 1 000 ° C! Метал корабля втратив свою пружність і став ламким. У звичайних умовах зіткнення з айсбергом не стало б причиною настільки фатальних ушкоджень, але, на жаль, удар припав якраз на ослаблене місце.

«Насправді до загибелі лайнера призвів цілий ланцюжок жахливих випадків: погана видимість, ігнорування льодового попередження, перевищення швидкості в небезпечній зоні, помилка вахтового помічника при маневруванні, невдалий кут зіткнення… А ослаблене пожежею місце, на яке припав удар, стало останньою краплею, що потопила корабель», – підсумував Шеннон Молоні.