Як вже неодноразово писалося раніше, рішенням Вищого спеціалізованого суду було остаточно визначено місце проживання 8-річного хлопчика із Івано-Франківська Даниїла Бойчука разом із матір’ю Іриною Угринчук. Також суд довів безпідставність доказів з боку батька дитини щодо нібито поганого психічного стану матері та повністю підтвердив її спроможність опікуватися своїм сином та виховувати його, пишуть Версії з посиланням на Бріз.

«З метою отримання права на проживання сина з ним, батьком використовувалися будь-які документи, які не завжди були отримані законним шляхом, або ж із наданням неправдивої інформації органам, що видають такі документи, – зазначає адвокат Олег Голубничий. – матеріали справи містять докази того, що із залученням бригади швидкої допомоги Рустамом Бойчуком здійснювалися спроби фальсифікації медичного стану Ірини».

Вищим спеціалізованим судом було розглянуто усі докази обох сторін, зокрема вельми суперечливі картки виїзду бригад швидкої медичної допомоги. Так 10 грудня 2014 року о 20:53 Івано-Франківська станція швидкої отримала виклик. Приводом для виклику було вказано «порізала вени». Під картою виїзду стоїть підпис Рустама Бойчука, який відмовляється від медичної допомоги та транспортування. У самому ж документі повідомлено, що «зі слів чоловіка стало відомо, що хвора порізала вени», «веде себе неадекватно». Попередній діагноз – «різана рана зап’ястя, алкогольне сп’яніння легкого ступеня». Навіть вказано, що рана промита та накладено пов’язку.

Втім Ірина не розгубилася та гідно відреагувала на появу бригади швидкої. Вже за 17 хвилин, о 21:10 вона самостійно викликала ще одну бригаду швидкої, яка поставила зовсім інший діагноз. У картці виїзду другої бригади зазначено, що вона «посварилася з чоловіком, бо він їй зрадив, потім прийшли його мати і сестра, і хотіли у неї забрати дитину, то вона їх вигнала з хати». В документі вказано, що Ірина Угринчук на час огляду була «без продуктивної психопатології, відповідає на питання, випила заспокійливе, адекватна, від лікування відмовилася, та як заспокоїлась, спокійно поговорила з чоловіком». Жодних різаних ран, неадекватної поведінки та стану алкогольного сп’яніння друга бригада не зафіксувала.

Цікаво, чи то у першої бригади швидкої сталася галюцинація, чи то друга не помітила різаної рани на зап’ясті та стану алкогольного сп’яніння? Ще питання, хто «промивав» цю «рану»: лікарі швидкої чи Рустам? Якщо Рустам, то навіщо викликати швидку та відмовлятися від медичної допомоги?

Будь-який мед експерт може підтвердити, що навіть через 2,5 роки сліди від порізів вен мають бути помітними і будь-яка експертиза легко доведе, що цього просто не було. «Іра – цілком нормальна, адекватна та дуже соціально відповідальна людина, а отже незрозуміло, на що розраховував Рустам Бойчук викликаючи швидку 10 грудня 2014 року та повідомляючи про «порізані вени», – задає риторичне питання пан Голубничий. Він також вважає, що наведених вище доказів достатньо щоб звернутися до органів слідства с заявою про злочин з боку Рустама Бойчука. Адвокат переконаний, що відверта та груба фальсифікація батьком доказів потрібна була для позбавлення матері права приймати участь в житті та вихованні свого сина та для її дискредитації в очах суспільства.

Станом на дату підготовки цієї статті Рустам Бойчук та його родина продовжують переховувати Даниїла та не пускають до нього мати. Треті літні канікули поспіль хлопчик проводить без мами але, напевно, в компанії бабусі, тата та його нової дружини.