Обмін відбувся 7 вересня

Про це повідомив проєкт журналіста Антона Наумлюка “Ґрати” в Telegram, пише Гордон.

За даними авторів проєкту, не брав участі в обміні військовий медик з анексованого Криму Тарас Синичак (уродженець Івано-Франківської області, – ред.)

Він працював у військовому санаторії “Судак”, який до 2014 року числився як українська військова частина. Після анексії Криму, коли установа перейшла в підпорядкування міноборони Росії. Синичак, будучи українським військовим, не поїхав із півострова і залишився працювати в санаторії. Українські правоохоронці розцінили це як дезертирство і державну зраду. Синичака затримали в лютому 2016 року, коли в’їхав на материкову Україну на похорони родичів.

Адвокат Синичака Ярослав Зейкан повідомив “Ґратам”, що той зараз перебуває в Івано-Франківську під домашнім арештом. За словами Зейкана, Синичаку пропонували участь в обміні: 19 серпня співробітники Служби безпеки України пропонували відвезти його в Конча-Заспу, де чекали вильоту в Москву інші учасники обміну.

Але, за словами захисника, Синичак відмовився, оскільки вважає себе громадянином України, не визнає провини і не хоче бути виданим РФ.

“Мої колеги і я підняли шум, звернулися до уповноваженої з прав людини, зробили деякі інші кроки. Не допустили, щоб його завезли в Конча-Заспу. У них для цього не було жодних процесуальних документів. Але вони висунули умову, щоб він офіційно написав, що не хоче цього робити (участь в обміні. – “ГОРДОН”)”, – заявив Зейкан.

Також вранці 7 вересня адвокат Валентин Рибін у Facebook повідомляв, що танкіст батальйону терористів “ЛНР” “Август”, громадянин Росії Руслан Гаджиєв не полетів до Росії разом з іншими.