Данська холдинг Axzon, що володіє другим за величиною виробником свинини в Україні — компанією «Даноша», близький до покупки ще одного вітчизняного свинарського господарства — «Агрокомбінат «Калита», повідомляє Forbes.

У прес-службі «Даноша» і в «Смарт-Холдингу» повідомили, що дану тему поки що не коментують.

«Калита» входить в аграрний холдинг «Сагро», який, у свою чергу, є частиною «Смарт-Холдингу». Його бенефіціари — мільярдери Вадим Новинський, який нещодавно став нардепом (четверте місце в списку українського Forbes з $ 1,9 млрд), і Андрій Клямко (громадянин Росії, який володіє таким же за розміром станом). «Калита» містить майже 60 000 голів свиней —  сьоме місце за цим показником у країні минулого року, згідно з даними Асоціації свинарів.

Axzon — великий данський холдинг із вирощування свиней. За кордоном він представлений в Україні та Польщі. Щорічно компанія вирощує 650 000 свиней. Її кінцеві бенефіціари —  приблизно 90 данських сімей.

Як повідомляли «Вікна», всередині травня цього року Axzon отримав від Міжнародної фінансової корпорації (IFC) кредит на 54 млн євро. Організатором цієї угоди також виступала Dragon Capital. Після підписання угоди з IFC засновник і гендиректор Axzon Том Аксельгаард на прес-конференції у Калуші зазначив, що компанія планує розширити свою діяльність в Україні, придбавши один із найбільших свинокомплексів у державі, а також — завершити будівництво біогазових заводів у Польщі.

На український ринок Axzon вийшла в 2004 році, створивши компанію «Даноша» (володіє фермами у Калуському і Галицькому районах Івано-Франківської області — приблизно 125 000 голів свиней). Через 9 років данська холдинг став другим за величиною учасником вітчизняного ринку. Лідерство утримує «АПК-Інвест» колишнього віце-прем’єра Бориса Колеснікова — компанія містить 238 000 голів свиней.

За словами джерела, обізнаного про хід переговорів між Axzon і «Калитою», українська компанія гостро потребує модернізації.

У кращих господарствах заробіток на свині сягає 500-600 гривень. Максимальна віддача від «Калити» може скласти 50 млн гривень прибутку на рік

На тлі «Калити» «Даноша» виглядає процвітаючим господарством: у 2011 році компанія отримала чистий прибуток 134 млн гривень. Її рентабельність по виручці перевищила 36%.