На своєму сайті компанія пропонує доступні ціни та навіть здачу квартир практично під ключ. На рахунку фірми два незавершені об’єкти: ЖК «Premiere» по вулиці Чорновола, 11Б та ЖК «Crystal River» у Пасічній. Та за яскравими рекламними буклетами ховається низка судових справ, арешт майна та відкритті виконавчі провадження. Останній місяць став для компанії геть не втішним – власники куплених квартир, які так і не отримали свого майна, вирішили повернути вкладені кошти через суд. Про це пишуть Версії з посиланням на Побудовано.

По факту, будівельна компанія «Continental Development» – це товариство з обмеженою відповідальністю «Континенталь». Остання розпочала свою діяльність ще 20 років тому, а от будівництвом зайнялася відносно недавно. Саме їй належать майнові права на два незавершені об’єкта будівництва – ЖК «Premiere» та ЖК «Crystal River».

Побудовано в Франківську вже не вперше звертає увагу на компанію «Continental Development». Ще на початку року вдалося з’ясувати чимало цікавих фактів про діяльність забудовника. Так, минулий рік видався для фірми геть невдалим: 9 відкритих виконавчих проваджень, податковий борг у майже  100 000 гривень, а під кінець року Івано-Франківський міський суд ще й наклав арешт на незавершені об’єкти будівництва. Але все по порядку.

За даними аналітичної платформи «YouControl», товариство з обмеженою відповідальністю «Континенталь» зареєстроване ще в далекому 1996 році. За цей час фірма змінила вид діяльності з ресторанного бізнесу на будівництво, а наприкінці 2012 році ще й отримала нову юридичну адресу, нових засновників і директора. Більше того, статутний капітал підприємства теж приємно змінився і нині сягає 7-ми мільйонів гривень.

Директором компанії став Руслан Богданович Стасевич. Він же увійшов до складу співзасновників фірми спільно з Сергієм Олексійовичем Стефураком.

З 2013 року ТОВ «Континенталь» під брендом «Будівельна компанія «Continental Development» розпочало бізнес в будівельній галузі. В листопаді 2014 році управління ДАБІ в області видало фірмі ліцензію на будівництво, термін якої стікає в жовтні 2017 року.

За останній рік компанія «Континенталь» пережила з десяток судових справ. Згідно даних аналітичної платформи «YouControl», у липні 2016 року підприємство відстояло в суді своє право на забудову земельної ділянки по вулиці Хіміків, де ведеться будівництво житлового комплексу «Crystal River».

Згодом з’ясувалося, що по цьому ж об’єкту компанія відмовилась укласти договір про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста. Довго не думаючи, фінансове управління міськвиконкому звернулося із позовом до суду і як виявилося, це дало свій результат. Вже у жовтні 2016 року, Господарський суд Івано-Франківської області прийняв рішення на користь позивача та зобов’язав фірму укласти із містом договір. Більше того, розмір пайового внеску замовника будівництва житлового комплексу «Crystal River» склав 6 мільйонів 800 тисяч гривень. А після укладення договору про пайову участь, «Континенталь» зобов’язали сплатити в міський бюджет 20% від загальної суми, а це понад 1 мільйон 300 тисяч гривень. Та фірма рук не опустила і подала на апеляцію. Однак у грудні того ж року Львівський апеляційний господарський суд залишив рішення франківських колег без змін.

Рішення Господарського суду Івано-Франківської області 

Ще один «подарунок» під Новий рік компанія «Континенталь» отримала від Івано-Франківського міського суду, який наклав арешт на майно будівельної компанії. Мова йде про два незавершені об’єкти будівництва – ЖК «Premiere» по вулиці Чорновола, 11Б та ЖК «Crystal River» по вулиці Хіміків в мікрорайоні Пасічна. Відповідна ухвала була винесена в рамках розгляду цивільної справи за позовом фізичної особи про стягнення коштів з «Континенталю» в розмірі більш ніж 2 мільйони гривень.

Ухвала Івано-Франківського міського суду 

Так що під кінець року компанія «Континенталь» залишилась із арештованим майном, 9-ма незакритими виконавчими провадженнями та податковим боргом на суму 97 000 гривень.

Інформація станом на січень 2017 року

Інформація станом на січень 2017 року 

У 2017 рік компанія «Континенталь» увійшла із цілим багажем проблем та новими судовими справами, які, зрештою, пішли на користь фірми. Відтак, 3 лютого, Апеляційний суд Івано-Франківської області прийняв ухвалу на користь будівельної компанії та зняв арешт із незавершеного об’єкта будівництва по вулиці Хіміків – житлового комплексу «Crystal River». Натомість, суд постановив продовжити арешт на незавершене будівництво ЖК «Premiere» по вулиці Чорновола, готовність якого складає 46%.

Ухвала Апеляційного суду Івано-Франківської області 

Як вияснилося, це була не перша перемога для компанії «Континенталь». Наразі, кількість відкритих виконавчих проваджень відчутно зменшилась із дев’яти до трьох. Фірмі майже вдалося погасити свої зобов’язання перед податковою. Станом на 1 квітня їхня заборгованість склала лиш 6000 гривень, тоді як попередня сума боргу сягала ледь не 100 000 гривень.

Інформація станом на травень 2017 року 

Інформація станом на травень 2017 року 

Здається, справи компанії «Континенталь» пішли на лад, та навесні проти них з’явилися нові судові позови. На цей раз від власників куплених квартир у недобудованому ЖК «Premiere» по вулиці Чорновола. Люди вклали кошти у свої майбутні квартири ще у процесі будівництва. Та коли термін здачі будинку в експлуатацію давно пройшов, інвестори квартир так і не отримали, тому за справедливістю пішли до суду.

ЖК «Premiere» по вулиці Чорновола станом на травень 2017 року 

 

Рішення по першій цивільній справі Івано-Франківський міський суд прийняв 11 квітня. Як йдеться позивній заяві, у січні 2015 року фізична особа уклала із ТОВ «Континенталь» договір купівлі-продажу майна. Продавець зобов’язався в подальшому передати об’єкт нерухомості, що буде створений у майбутньому. Мова йде про трикімнатну квартиру, площею 112 кв м, у житловому комплексу «Premiere» по вулиці Чорновола. За договором, термін здачі об’єкта в експлуатацію – перше півріччі 2016 року. При цьому, покупець відразу сплатив за майбутню квартиру всю суму, а це понад 800 000 гривень.

Термін здачі квартири давно збіг, а забудовник так і не виконав взяті на себе зобов’язання. Ба більше – навіть не повернув сплачені за неї кошти. Так що залишившись без омріяних квадратних метрів, інвестор подався до суду. Останній, у свою чергу, став на сторону позивача і повнію задовольнив його позивні вимоги. Відтак, суд постановив стягнути із фірми «Континенталь» не тільки попередньо сплачені кошти за квартиру, але і пеню за кожен день прострочення терміну здачі об’єкта в експлуатацію, та ще й штраф  у розмірі сто відсотків від загальної вартості майна. Всього забудовник повинен сплатити понад 3 мільйони гривень, або близько 120-ти тисяч доларів.

Рішення Івано-Франківського міського суду 

Ще одне судове рішення було прийнято зовсім недавно, 20 квітня. Як і в попередньому випадку, Івано-Франківський міський суд став на сторону позивача, який вимагав повернути вкладені у покупку квартири кошти. Цього разу мова йшла про однокімнатну квартиру площею 63 кв м, у ЖК «Premiere» по вулиці Чорновола. Фізична особа подала позов на компанію «Континенталь» у зв’язку невиконання договору купівлі-продажу майна, що буде створене у майбутньому, від січня 2015 року.  Так що суд зобов’язав «Континенталь» повернути фізичній особі не тільки сплачені за квартиру гроші,  але і нараховану пеню і штраф. Всього майже 2,5 мільйонери гривень, або 88 тисяч доларів.

Рішення Івано-Франківського міського суду 

При цьому не варто забувати, що на недобудований ЖК «Premiere» по вулиці Чорновола і досі накладений судовий арешт. Тому припускаємо, що описаних вище судових позовів буде чимало. У свою чергу,  команда «Побудовано в Івано-Франківську» і надалі стежитиме за розвитком справ будівельної компанії «Continental Development» та будівництвом її об’єктів.