Грози часто приносять із собою збитки. Не стали винятком і ті, які пронеслися над Прикарпаттям останніми днями. Багато населених пунктів залишилися без світла та електрозв’язку. Та звичні до дій в екстремальних умовах аварійно-ремонтні бригади обленерго оперативно намагалися усунути пошкодження.

Зрозуміло, що наразі можемо подати лише попередні дані про збитки від стихії. Дуже потерпіло село Скопівка Коломийського району, яке належить до складу сільради Лісного Хлібичина. Як пише газета Галичина, на цей населений пункт налетів справжній буревій із градом, позривав шифер із дахів десяти хат. В одній із них ще й підмокла та обвалилася стеля. Сильний вітер повикорчовував чимало дерев, у тому числі й фруктових, і разом з градом фактично винищив посіви на городах.

 

За невеликий проміжок часу в Коломийському районі випало 30 мм опадів. В результаті цього розмило близько 250 метрів дороги на вул. Шевченка в селі Скопівці.— Ми лишень місяць тому її відремонтували, — каже сільський голова Лісного Хлібичина Богдан Харук. — Дорога ще не встигла добре утрамбуватися і сильна вода її пошкодила. Так само вона розмила дорожнє полотно відразу в двох місцях ще на одній вулиці.

А через два дні стихія знову завдала удару. Зокрема, ми отримали інформацію з Долинського району, де внаслідок раптового підйому води у восьми селах: Лолині, Старому Мізуні, Шевченковому, Герині, Новошині, Кропивнику та у смт Вигоді було підтоплено 41 підвал житлових будинків та 82 присадибні ділянки. Крім того, в селі Кропивнику було розмито 1 250 метрів дороги. До речі, як стрімко вода піднялася, так само і спала.

Біди наробили й блискавки. Наприклад, на Болехівщині грім убив корову. Як повідомив Богдан Харук, у Лісному Хлібичині блискавка вдарила в гребінь даху однієї хати, розбила кілька листів шиферу, електрична дуга попалила дерев’яні конструкції. Так само блискавка влучила в житловий будинок і 83-річної жительки села Вікторова Галицького району. Було зруйновано димохід, чотири листи шиферу та вийшов з ладу електролічильник. На щастя, жертв і потерпілих немає.