В Івано-Франківську тричі на тиждень безкоштовно годують ...

В Івано-Франківську вже давно існує добра традиція годувати нужденних та безхатьків. До прикладу Спільнота Святого Егідія, яка зародилася в Івано-Франківську в 2003 році, раніше щосереди та щоп’ятниці на площі Шептицького біля дзвіниці пригощала бідних людей канапками та гарячим чаєм. З впровадженням карантину волонтери запровадили ініціативу “Допоможу чим можу” та збільшили кількість днів безкоштовної роздачі їжі для малозабезпечених людей до трьох – середа, четвер та п’ятниця.

Також у Франківську навпроти Катедрального собору працює благодійна їдальня для безхатьків та всіх, хто цього потребує від фонду «Карітас», пишуть Версії.

І поки франківці об’єднуються, щоб допомогти нужденним, в столиці лунають протилежні заклики – не “загодовувати” і не “балувати” безхатьків. Зокрема, таку заяву у коментарі виданню “Заборона” зробив директор київського департаменту соціальної політики Руслан Світлий.

За словами високопозадовця, безхатченки не такі бідні-нещасні, як про них говорять.

“Вони мають відчувати нужду. Потрібно, щоб вони не звикали до комфорту”, – відмітив Руслан Світличний.

В умовах карантину, пояснює Руслан Світлий, громадські організації «загодовують» бездомних.

“Я навіть сварюся з ними. Вони їх загодовують, одягають, дають їм притулок. Я кажу – навіщо? Їх же ставатиме більше. Нам треба, щоб організації не розбещували безхатченків. Хай ідуть працювати”, – додає очільник департаменту соціальної політики.

На запитання, де бездомні можуть знайти роботу в умовах карантину, Руслан Світлий додає: «Ніде». Водночас він застерігає, що волонтери можуть понести відповідальність за те, що годують бездомних. Адже в умовах карантину уряд заборонив відвідувати парки та будь-які скупчення людей.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!