В Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні (ЦМКЛ) відбувся черговий випадок посмертного донорства органів. Це вже четвертий такий випадок в історії лікарні і третій цього року. Завдяки свідомому рішенню родичів померлого пацієнта, двоє людей отримали шанс на нове життя.
У ЦМКЛ нещодавно провели успішний забір двох нирок у пацієнта, якому діагностували смерть головного мозку. Цей випадок став важливим кроком у розвитку трансплантології в Україні та підкреслив зростаючу свідомість суспільства щодо важливості посмертного донорства.
Іванна Дидик, завідувачка відділення невідкладної екстреної медичної допомоги ЦМКЛ, зазначила:
“В українському суспільстві, на жаль, досі є стереотипічні погляди про донорство і трансплантацію. Звісно, нормально, що родичі померлого не мають спершу єдиного рішення. Адже це для них, в першу чергу, є трагедією та біллю”.
Важливу роль у процесі прийняття рішення зіграв медичний капелан о. Роман Терлецький, який допоміг розвіяти міфи та сумніви родичів щодо релігійних аспектів донорства.
“Донорство не суперечить ні релігії, ні моралі. Навпаки – є вищою формою любові, оскільки дарує шанс на порятунок життя іншим”, – підкреслила Іванна Дидик.
Трансплант-координатор Христина Лесюк-Стефінко повідомила про подальшу долю органів:
“Після реєстрації в Єдиній державній інформаційній системі трансплантації органи посмертного донора були направлені у медичні заклади Львова. Система першочергово обирає пацієнтів, у яких є статус екстреної пересадки”.
Директор ЦМКЛ Тарас Масляк висловив оптимістичний прогноз щодо майбутнього трансплантології в Україні:
“Ми стрімко йдемо вперед в цьому напрямку. Думаю, що з часом це буде звичною справою, як для медиків, так і для пацієнтів”.
Лікарі ЦМКЛ наголошують на необхідності подальшої просвітницької роботи серед населення щодо важливості посмертного донорства.
“Дуже важливо, щоб психологи, священники, юристи і медики вели роз’яснювальну роботу серед населення”, – зазначила Іванна Дидик.