В Україні скасували мораторій на продаж аграрної землі. Однак, не всі встигли розібратися з «правилами гри».
Щоб прикарпатці не мали прогалин в земельних питаннях – Інститут європейської політики організував тренінг-навчання: «Земельна децентралізація: виклики для фермерів та фермерських господарств». Вже відомо, що ринок сільгоспземлі матиме низку обмежень. З 1 липня 2021 року купувати землю зможуть лише фізичні особи. І так триватиме два з половиною роки, до 2024, коли право купувати землю отримають юридичні особи.
А як щодо порядку передачі земель у власність і користування? Що таке дерегулювання та які є види землевпорядної документації? Що найголовніше для прибуткового ведення фермерського господарства? Яку земельну ділянку вигідніше купувати? Та про обмеження по площі в «одні руки».
На ці та інші питання у сфері земельних відносин вже знають відповіді учасники тренінгу Інституту європейської політики.
«Порада: всі ваші права, які є потрібно внести в реєстр речових прав. Тоді ваше земельне право захищене. Договір оренди обов’язково повинен бути зареєстрованим», – з корисних настанов розпочала тренінг Наталя Гаврищук, експерт із земельних питань Адвокатського обєднання “ВАЙСМЕН”.
Що потрібно для того, щоб укласти угоду про купівлю-продаж землі? Які є ризики та обмеження? Експерти детально пояснили всі нюанси.
«Тільки нещодавно в Україні відкрився ринок землі і багато людей, фермерів не до кінця розуміють, як працює ця система в нашій державі. Хто може бути набувачем земельних ділянок, як це може відбуватися. Як громади мають ці питання вирішувати з комунальною, державною землею. З цією метою Інститут європейської політики і проводить такого роду відкритий тренінг, щоб ці питання підняти, обговорити, дати на них ґрунтовні відповіді. Ми завжди піднімаємо актуальні питання. Нещодавно проводили тренінги про криптовалюти, фондові ринки, тендерні закупівлі. Ми намагаємося тримати руку на пульсі всіх актуальних тем, щоб разом з фаховими експертами допомагати нашим слухачам у вивченні і напрацюванні рішень», – відзначив директор Інституту європейської політики Юрій Соловей.
Інститут європейської політики дає можливість долучитися до майбутніх тренінгів тих, хто прагне здобути професійні навички у різних сферах.
Заявки та анкети на участь, а також умови участі в Програмі можна отримати за цією електронною адресою europolitik@i.ua, або за тел. +380687622341
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!