Украинский хакер взломал базу данных SEC - 112 Украина

Про це КУРСу стало відомо з джерел у правоохоронних органах.

Нагадаємо, СБУ повідомила, що затримали хакера, відомого під ніком “Sanix”. На початку минулого року він привернув увагу світових фахівців з кібербезпеки, виклавши на одному з форумів оголошення про продаж бази з 773 мільйонами адрес електронної пошти та 21 мільйоном унікальних паролів. Під час обшуків у хакера вилучили комп’ютерну техніку з двома терабайтами викраденої інформації, телефони з доказами протиправної діяльності та готівку від незаконних операцій в сумі 187 тисяч гривень та понад 3 тисячі доларів.

Всесвітньо відомий хакер "Sanix" виявився 20-річним мешканцем Бурштина 1

Національна поліція України зазначає, що запропонована хакером «збірка» даних обсягом 87 ГБ становить лише невелику частину із загального обсягу даних, якими він заволодів. Подібних баз, викладених і зламаних паролів у хакера виявлено більше 3 ТБ. До них входили персональні та фінансові дані жителів ЄС та США.

Нагадаємо, хакер з ніком Sanix минулого року оприлюднив майже 773 млн унікальних адрес електронної пошти та понад 21,2 млн паролів. За повідомленням порталу Wired, цю подію можна вважати найбільшим викраденням персональних даних в історії.

У свою чергу хакер Sanix, який і оприлюднив дані, в приватній переписці із журналістом ВВС зазначив, що він лише продавець і ці бази не створював, а збирав з інших джерел і “переупаковував”. Sanix розповів, що зайнятися кіберзлочинністю його спонукали «злидні в країні та потреба в грошах».

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!