Сонячна енергетика дуже перспективна, адже дає змогу не лише економити на рахунках за електроенергію від централізованого постачальника, але і зберігати довкілля. Активний розвиток цього напрямку в Україні розпочався у 2010 році. Сьогодні технології значно вдосконалились, з’явилось чимало нового обладнання та і загалом сонячна енергетика стала доступнішою.
Ключові етапи встановлення СЕС
Установка сонячної електростанції – це комплекс заходів, які дадуть бажаний результат, а саме, працездатну систему. Етапи виглядають наступним чином:
- Збір інформації – визначення потужності, комплектації, які відповідають вимогам замовника.
- Розробка проєкту.
- Комплектація СЕС всіма необхідними елементами.
- Узгодження і монтаж.
- Введення в експлуатацію.
За необхідності, і якщо тип СЕС це передбачає, то проводиться оформлення «зеленого тарифу». Спеціалістами Solar Garden підключення сонячних панелей здійснюється згідно з регламентами та правилами, тому ви отримуєте ефективну та зручну у використання СЕС.
Особливості вибору місця для монтажу: що потрібно знати
Дуже важливим моментом є вибір місця для майбутньої СЕС, що тягне за суттєво впливає на решту моментів. Отже, перш за все місцевість – вона повинна бути мінімально затіненою, не мати навколо високих дерев, будівель, парканів тощо. Необхідно також передбачити можливість появи тих чи інших об’єктів, які теоретично здатні перешкодити надходженню променів до фотомодулів.
Дуже важливим моментом є рівень інсоляції в регіоні. Якщо простими словами, то це кількість сонячної радіації, який присутній. Саме від нього залежить об’єм генерації – чим вища інсоляція, тим потужніше генерування. Тобто для отримання певного параметра продуктивності залежно від регіону, необхідно застосовувати різну кількість фотомодулів.
Наступний момент – орієнтація на сонячну сторону. Оптимальним рішенням буде орієнтація на південь, однак це не завжди можливо. Якщо вирішено здійснювати монтаж на даху, а він двоскатний і сторони орієнтовані на захід і схід. В такому разі необхідно обирати оптимальне розташування. Коли ж мова йде про наземний монтаж, то тут важлива роль досвіду монтажників. Вони самостійно розраховують потрібний напрямок. Головне – це мати необхідну за розміром вільну площу.
І ще один важливий момент – це кут нахилу. Оптимальним вважається 35-45⁰. Це допоможе досягти 97-100% потужності при інших ідеальних показниках. Однак є свої нюанси виходячи з географічного розміщення місця встановлення панелей.
Тривалість монтажу: основні питання
Це багато в чому залежить від того де планується монтаж та які умови наявні. Так, якщо це південна сторона даху, без затінень, з правильним нахилом – то спеціалісти можуть поратись і за один день. Однак подібні умови – рідкість, зазвичай необхідно проводити певну підготовку, зводити додаткові конструкції. Це, відповідно, теж впливає на тривалість монтажу. Зазвичай після узгоджень, проведення детального огляду місця спеціалісти підрядника кажуть скільки часу триватиме установка.