Вступ 2022 відрізнятиметься від попередніх років. Через повномасштабну війну Росії проти України вступна кампанія 2022 зазнала певних змін.
Зокрема, цьогоріч абітурієнти замість вже звичного ЗНО складатимуть національний мультипредметний тест. Також Міносвіти змінило умови вступу на бакалаврат і магістратуру.
Все, що потрібно знати про вступ 2022 – читайте у матеріалі від Факти.
Інший формат ЗНО
У 2022 році формат зовнішнього незалежного оцінювання змінили. Тепер замість трьох або чотирьох тестів з різних дисциплін, які абітурієнти складали у минулі роки, буде один – національний мультипредметний тест (НМТ).
Якщо раніше вступники писали ЗНО на паперових бланках, то у 2022 році мультипредметний тест відбудеться у форматі комп’ютерного онлайн-тестування у навчальних закладах.
Але фізична присутність абітурієнта є обов’язковою. Тобто поза навчальним закладом його написати не можна.
Де і коли відбудеться тест
За словами міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, перелік місць, де абітурієнти писатимуть тест, Міносвіти намагатиметься сформувати якомога швидше, щоб у червні відповідні списки вже були готові.
Водночас голова підкомітету Верховної Ради з питань вищої освіти Юлія Гришина повідомила, що загалом буде три сесії проведення мультипредметного тесту:
- основна (липень);
- додаткова (липень);
- спеціальна (вересень).
Реєстрація на основну сесію закінчилась 19 квітня. За інформацією про реєстрацію на інші сесії потрібно стежити на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Після реєстрації для кожного вступника буде створена інформаційна сторінка, куди можна буде зайти за номером та PIN-кодом.
Традиційний сертифікат учасника ЗНО (документ з фотокарткою і переліком іспитів) цього року не потрібен. Замість нього учасники тестування використовуватимуть номер сертифіката та PIN-код. Більше про реєстрацію на мультипредметний тест читайте за посиланням.
На створених персональних сторінках абітурієнтів з’явиться інформація про дату написання тесту, пункт тестування та час, на який треба прийти. Випускники повинні будуть прийти до свого центру тестування в районі місця проживання (або тимчасового перебування).
Точного переліку та кількості закладів освіти, в яких проходитиме мультипредметний тест, поки що немає. Але, з огляду на війну в Україні та високу ймовірність повітряних тривог у різних регіонах, тестування не буде проводитися в один день і в один час.
Якщо абітурієнт не може фізично прийти і скласти тест сьогодні, це можна зробити в інший день. Щоразу варіанти завдань будуть різними, щоби забезпечити прозорість результатів.
У додатковій сесії візьмуть участь ті, хто був змушений перервати тестування, наприклад, через оголошення повітряної тривоги. Додаткова сесія відбудеться після 10-денної основної сесії.
У додатковій сесії зможуть також взяти участь всі, хто з певних обставин не зміг зареєструватися на основну сесію тестування до 19 квітня.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!