Фото - Івано-Франківська облрада - п'ятий регіон, який вимагає договірних відносин

Рішення було прийняте “з подачі” ВО “Батьківщина. Проект рішення на сесію було винесено на сесію фракцією “Батьківщина”. Про це пишуть Версії з посиланням на fakty.ictv.ua.

123

Зокрема, на сесії Івано-Франківської обласної ради депутати проголосували за звернення на адресу Президента України, прем’єр-міністра і спікера Ради із закликом підтримати висновок “особливих договорів про поділ повноважень” між Кабміном і регіональними ОДА.

Ініціативу підтримали 75 депутатів з 84, повідомляється на офіційному сайті облради. Більшу частину голосів за рішення дали фракції “БПП” (22 депутати) і “Батьківщина” (16 депутатів).

Рішення вже підписано головою облради Олександром Сичем і сьогодні буде офіційно направлено в АП, Кабмін і ВР.

Нагадаємо, Президент Порошенко заявив, що пропозиції облрад про договірні відносини суперечать нормам Конституції і пригрозив розпуском цих облрад. “Ніяких договорів обласних рад з президентом не буде“, – додав він.

Депутати Івано-Франківської облради в своєму зверненні звинувачують центральну владу в непослідовності. “Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, повноважні представники територіальних громад Прикарпаття, обурені непослідовністю і низькими темпами реформування місцевого самоврядування”, – наголошується в зверненні.

Депутати вважають, що “фактично не розпочато реформа бюджетної системи, що не стартували зміни в земельній, освітній та медичній галузях. Відсутня система взаємовідносин між центральними органами влади і органами місцевого самоврядування“.

У резолютивній частині звернення зазначається: “Просимо розглянути питання переходу до договірних відносин між Урядом та місцевими органами виконавчої влади. Чіткий поділ повноважень між центральними і місцевими органами влади необхідно для вирішення численних екологічних, економічних і соціальних проблем областей“.

Текст прийнятого рішення буде опубліковано в газеті “Галичина”.

Нагадаємо раніше Одеський, Житомирський, Хмельницький і Кіровоградський облради зажадали від Києва укласти договори про поділ повноважень для вирішення регіональних проблем. Івано-Франківська облрада стала п’ятим регіональною радою, яка вимагає договірних відносин з центром. У Кабміні і Верховній раді ініціативу регіональних депутатів вважають “актом федералізації”.