У Швейцарії завершилася 52-а Міжнародна фізична олімпіада, яка вже другий рік поспіль відбувалася дистанційно. Уперше в історії цих престижних міжнародних змагань тур фізичного експерименту було проведено з використанням комп’ютерної симуляції. Контроль за виконанням експериментальних завдань на екранах комп’ютерів учасників вперше здійснювався за допомогою вебкамер.
Українська команда, яку представили п’ять школярів, стала однією з 77 команд, які були допущені міжнародним комітетом до участі в олімпіаді. У змаганнях взяли участь 368 школярів із різних країн світу. Юні українці здобули одну срібну, три бронзових медалі та Почесну грамоту. Срібним призером став Андрій Никифорчин, випускник ліцею ім. Миколи Сабата Івано-Франківської міської ради, пишуть Версії з посиланням на сторінку Ліцей ім. Миколи Сабата.
Протягом двох місяців, що передували олімпіаді, українських школярів інтенсивно готували найкращі вчителі та науковці-фізики з усієї України. В Україні змагання відбувалися на базі факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Андрій Никифорчин – один із найбільш успішних учнів ліцею імені Миколи Сабата, адже він брав участь в олімпіадах з математики та фізики різного рівня, разом із Діаною Зазубик, ученицею ліцею № 5, був переможцем всеукраїнської інтернет-олімпіади з фізики.
Андрій виростав звичайним хлопчиком, у ранньому дитинстві навіть забіякою)) з хлопчачими інтересами, «війнами», із задоволенням складав «лего», згодом у школі глибоко вникав у життя світу рослин і тваринного світу, вивчав ботаніку, потім – біологію. Поштовхом до глибшої зацікавленості природничими дисциплінами стало знайомство з астрономією, із цим дивовижним зоряним світом, у який увів юнака вчитель Віктор Янишин. Дуже подобається Андрієві також математика, з якою він вирішив зв’язати своє життя та наукові інтереси.
Учителі ліцею імені Миколи Сабата, а особливо Олександра Слободян, учителька фізики, та Віктор Янишин, учитель астрономії, однокласники Андрія, уся наша ліцейна родина з радістю сприйняли звістку його про блискучу перемогу в 52-й міжнародній олімпіаді з фізики. Ще з більшим нетерпінням очікують тепер результатів участі талановитого юнака в Міжнародній астрономічній олімпіаді, яка відбудеться в серпні в Грузії.
Андрій Никифорчин уже став студентом славного Ягеллонського університету, обравши для себе улюблену математику (чим дуже задоволена його вчителька Ірина Процко). Вибір, щоправда, був непростим, адже роздумував хлопець і над професіями фінансового аналітика, фізика, програміста. А ще, може, захочеться вивчати й дивовижну астрономію – такий цікавий зоряний світ! Для молодого й здібного випускника відкриваються всі можливості. Проте Андрій знає, що, здобувши гідну освіту, працювати буде в Україні, розвивати її науку та технології.
Вітаємо нашого креативного випускника, який поповнив славну галерею переможців міжнародних олімпіад, у якій він став п’ятим (гімназисти здобули також міжнародні перемоги з біології, екології (Ірина Репетило), астрономії (Арсен Масляк та Ярослав Ерстенюк). Гімназисти, а нині ліцеїсти, гідні таких перемог, адже наполеглива праця повинна бути винагороджена!
Радіємо, пишаємося, вітаємо педагогів та батьків!
Андрієві бажаємо підкорювати нові наукові й життєві п’єдестали!
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!