У «Контінентал Фармерз Груп» завершується обмолот ранніх зернових, зокрема і на Івано-Франківщині. Компанія збирає озимі на усіх кластерах у п’яти західних областях України, площі цих культур близько 90 тис. га.
«В нас гаряча пора — жнива. І вони вже на фініші. Завершуємо обмолот озимої пшениці, до того ми зібрали озимий ріпак та озимий ячмінь», — розповів Сергій Миць, керівник кластера «Галич» компанії «Контінентал Фармерз Груп».
У 2024 році структура посівів озимих культур в Івано-Франківській області складалася з 3,5 тис. га пшениці, 1,2 тис. га — ріпаку та 1,6 тис. га — ячменю. Цьогоріч аграрії отримали планові та вищі від планових показники врожайності.
«Ячмінь ми “закрили” на рівні 6,5 т/га; озимий ріпак — 3,4 т/га, за проміжними результатами пшениця теж на рівні 7,1 т/га. Бюджетні показники виконуємо, і навіть трішки перевиконуємо», — додав Сергій Миць.
У компанії відмічають, що кожен рік не схожий на попередній.
«Жнива цього року були ранніми, оскільки погодні умови так склались. Була сприятлива зима, швидка весна і тепле літо. Відповідно, жнива змістилися в періоді десь тижнів на два-три. Якщо завжди ми молотили в середині серпня пшеницю, то зараз майже на початку серпня ми вже закінчуємо обмолот ранніх зернових», — зауважив Михайло Прокопович, керівник блоку «Бурштин» Компанії «Контінентал».
Також відмічають і кращу врожайність в порівнянні з попередніми роками.
«Цьому сприяли наші напрацювання, дотримання затвердженої технології і виробничих процесів», — додав Михайло Прокопович.
Зараз триває збір урожаю на Рогатинщині. На полі в Тенетниках працює одразу 9 одиниць техніки. Майже всі комбайни тут синхронізовані з навантажувачами, тому робота йде швидко — головне, щоб погода сприяла.
«Більшість техніки — наша власна. Лише невеликий відсоток орендуємо. На 90% ми забезпечені своїми ресурсами», — розповідає Сергій Миць.
Юрій Замоський працює за кермом збирального комбайна CLAAS.
«Сьогодні вже встиг намолотити 5-6 гектарів, а так за день обробляємо в середньому по 20. Але мій рекорд був 37 гектарів. Раніше я був закордоном, працював в сфері сільського господарства в Австрії. Після повномасштабного вторгнення повернувся в Україну і вже понад рік працюю в компанії “Контінентал Фармерз Груп”. Потрапив в гарний молодий колектив, дуже задоволений роботою. Я працюю на CLAAS Lexion 560, який має зернозбиральну жатку 7,5 метрів. В роботі він дуже комфортний. Жнива проходять цього року добре, бо нам пощастило з погодою», — зазначає Юрій Замоський.
Зібране збіжжя з полів вирушає на елеваторні потужності компанії — на Івано-Франківщині вони розташовані в Городенці.
Паралельно із завершенням жнив у «Контінентал» стартуватиме посів озимих під урожай 2025 року. Всього під озимі культури у наступному сезоні компанія планує відвести під озимі 88,8 тис. га, з них на Івано-Франківщині — 6,6 тис. га.
«Одразу за комбайнами йде дисковий лущильник, який проводить ґрунтообробку, а за ним працюватиме сівалка. Зараз завершується збір озимої пшениці, вона є найбільш оптимальним попередником для озимого ріпаку. Тому під цю культуру в нас, на блоці “Бурштин” буде відведено 1,5 тис. Ще 2,2 тис. га заплановано під озиму пшеницю, яку сіятимемо після збору сої», — повідомив Михайло Прокопович.
Успіх в агросекторі — це перш за все команда, переконані в «Контінентал Фармерз Груп». Наразі в кластері «Галич», який обробляє 50 тис. га, працює близько 300 працівників.
«Найважливіше, що в нас є — це люди, наша команда і злагоджені дії. Бо можна мати техніку, можна мати технологію ідеальну, можна мати землю, але без людей це нічого не варто. Технологія майже залишилась та сама, але завдяки злагодженій взаємодії команди на всіх рівнях ми дійшли до росту по врожайності. Намагаємось створити для кожного працівника з нашої команди комфортні умови. Мій секрет успіху: я люблю те, що роблю, і роблю те, що люблю. Саме цим керуюся у своїй роботі», — каже керівник кластера «Галич» Сергій Миць.
Нагадаємо, Компанія працює у п’яти областях західної України: Тернопільська, Хмельницька, Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька. Обробляє 195 тис. га.