Велосипедисти-волонтери вже проїхали близько півтисячі кілометрів та записали десятки історій про життя українців в окупації. Найцікавішими з них діляться в своєму щоденнику велоподорожі прифронтовими територіями.
26 вересня двоє відчайдухів з України та Німеччини вирушили на велосипедах у мандрівку завдовжки 1500 км прифронтовими територіями, аби зібрати кошти на допомогу ЗСУ.
Мандрівник та відеомейкер з Богородчан Ігор Волочій та волонтер з Німеччини Себастьян Швезіг стартували у Шостці під звуки вибухів. Богородчанець веде щоденник подорожі, який публікує на своїй фейсбук-сторінці.
Ось як розпочався перший день велоподорожі на Сумщині.
«З Шостки виїжджали під звуки вибухів, які доносяться сюди полями від границь на відстані якихось нещасних +-50км На всіх блокпостах зустрічали тільки хітових військових. Розповідали їм куди й для чого їдемо, вони дякували, ми їм у відповідь ще більше дякували, і так до безкінечності. Запрошували нас до себе в розташування, пригощали нас кавою, дарували трофеї, шеврони, навіть пропонували ночівлю. Добра половина, мабуть, була в Німеччині, ще половина там служили. Тому уваги Себастьяну не бракувало. На одному з таких блокпостів ненароком назвали Себастьяна — Степаном. Останній такій українізації не проти, тому прошу величати тепер тільки так», – написав Ігор Волочій.
Другого дня Ігор та Себастьян проїхали ще 200 кілометрів за маршрутом Суми-Харків. Дорогою веломандрівникам зустрічаються цікаві люди, які розповідають історії з окупації.
«Поїздка починає відкриватися. Картини міст та сіл поступово змінюються, а пересічні люди можуть поділитися історіями, вартими того, щоб бути екранізованими: Михайло — азербайджанець, з 85го року живе в Україні. Під час окупації місяць ховався вдома та готував хліб з картоплі, щоб не померти від голоду Володимир, житель Охтирки. Син Володимира пропав безвісти ще 26го лютого минулого року. Каже, що мати хлопця за рік повністю посивіла.
Юрій, житель Тростянця. Окупанти ховалися в його п’ятиповерхівці в одному під’їзді, а жителі будинку – в іншому. Партизанив. Розповідав, що в будинку померла пристаріла, тіло якої ніхто так і не виносив, а через декілька днів п’ятиповерхівка згоріла вщент. Разом з старенькою. Юрій продовжує жити в свої квартирі на першому поверсі, що постраждала трішки менше, бо засобів для переїзду бракує Є й такі, як пан Микола, житель Боромлі, якому пощастило більше, адже до нього просто прийшли та забрали з дому весь табак.
Це просто випадкові люди до яких я підійшов та заговорив. А таких історій насправді — мільйони…», – описує другий день подорожі богородчанець.
Третій день подорожі – харківський. І тут теж безліч цікавих людей та історій.
«Більшу половину дня провели в Харкові, заїхали глянути на гори спаленої техніки, а вже потім на каву. Певно перший день, який ми почали не з заправки Заїхали до містера Фумінорі Цучіко, японця, що продав свій дім, та зараз безкоштовно годує людей в своєму кафе. Показав нам, як добре вміє танцювати в свої 75 Дальше північна Салтівка, де ми дві години сиділи перед зруйнованою багатоповерхівкою, розглядали понівечену арматуру в перемішку з бетоном та говорили про те, що її планують в такому вигляді залишити За три дні втома вже добряче відчувається, але кажуть хлопці, що маємо вкатитися. Головне, щоб не гірше, бо завтра рухаємося все глибше на схід», – відзвітуавав Ігор Волочій.
Маршрут велосипедистів-волонтерів запланований такими українськими містами: Шостка — Конотоп — Суми — Харків — Балаклія — Ізюм — Слов’янськ — Краматорськ — Запоріжжя — Херсон — Одеса.
Мета подорожі – зібрати 500 тисяч гривень на дрони “Mavic” для військовослужбовців, з10 окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс” та 102 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ, , а також задокументувати наслідки війни на деокупованих територіях..
Станом на третій день двотижневої мандрівки велосипедистам вдалось зібрати 185 тисяч гривень.
За найбільшу суму коштів – донат – Ігор та Себастьян обіцяють зробити подарунки.
Реквізити для збору коштів:
Монобанка | Card transfer: https://send.monobank.ua/jar/5JVbBkFCxm
PayPal: Ihor i.volo4iy@gmail.com
Приватбанк 4149 4991 1230 1153
Sebastian
schwesig@web.de Bank/Card Transfer (Sebastian):
IBAN: DE86 7001 0080 0836 7218 08
Account holder: Sebastian Schwesig Reason of payment: Ride the line
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!