А почалося все з усвідомлення того, що досить бути найманим працівником і настала пора розвивати свій бізнес. Яку роль відіграли в цьому тренінги від Центру інформаційної підтримку бізнесу(ЦІПБ) міста Рівне, основаного за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи ЄС EU 4Business. 

Як зізнається наша героїня, спочатку було дуже непросто, розпочинати все потрібно було з нуля. Але тепер її консалтингова компанія A-PROSTIR співпрацює з найбільшими бізнес-структурами Прикарпаття для яких здійснює комплексні маркетингові рішення та підбір персоналу. 

«Основною нашою перевагою вважаємо мобільність, з нами можна спілкуватися в будь-якому зручному форматі і дуже багато питань можна вирішити в приватній зустрічі. У нашому регіоні такий підхід дуже цінують, – відзначає керівниця – Адже, скільки би люди не йшли в онлайн, вони всі хочуть живого спілкування і вирішення задачі. Плюс, якщо взяти нашу цільову аудиторію – то це власники сталого бізнесу, які бажають щось реформувати у своїх компаніях, збільшити ефективність бізнесу, впровадити нові маркетингові рішення . Їх комунікація – це тет-а-тет. Їм так набагато легше та комфортніше донести свою думку, ніж заповнити форму. Тому наша модель побудована з урахуванням цих нюансів. Я людина стосунків і мені важливі люди. Мені це приносить задоволення».  

Ірина Стецевич, попри успішність своєї компанії та довгий перелік серйозних клієнтів, сміливо визнає, що її підприємницький хист – справа набута шляхом навчання. 

«Є підприємці від Бога, які вміють інтуїтивно приймати правильні рішення,  навіть не маючи бізнес-освіти . Про себе я так напевно не скажу, – зізнається власниця компанії A-PROSTIR. – Я колись робила тест на підприємця і у мене були не найвищі показники. Я не підприємець з пелюшок, однак, завдяки навчанню я змогла собі дати цю впевненість і силу. У мене є потенціал, адже я не захотіла бути надалі найманою людиною і плюс мене рухали власні амбіції. Але я не є вродженим підприємцем, який всюди бачить можливості, тому у мене багато речей є набутих і без навчання це було би просто неможливо». 

Крок за кроком, інколи методом проб й помилок, власна справа Ірини Стецевич росла. За вісім років з’явилися масштабніші проекти, та сформувалася команда професіоналів. Звичайно, інколи не обходилося без невдач. Навіть більше,  невдачі загалом – це природній стан речей та найкращий поштовх до змін. «Успіх – це вміння рухатися від невдачі до невдачі, не втрачаючи ентузіазму.» – говорив колись Вінстон Черчілль. Тому природно, що в нашій історії таке теж було. «Після одного «факапу»  кілька місяців я боялася брати амбітні речі. Почала шукати відповіді, знання та вирішила працювати над своїми компетенціями, як керівника, так і спеціаліста. Саме тоді я дізналася про навчання від Центру інформаційної підтримки бізнесу (ЦІПБ). Після кількох тренінгів відновилося прагнення братися за серйозні справи. Це важливо. Навчання від ЦІПБ, які основані на базі чинних організацій із підтримки бізнесу (обрані за допомогою відкритого тендеру) в 15 -ти регіонах України за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи ЄС EU4Business, крім набутих теоретичних та практичних знань, допомагає бачити все по-іншому. Піднімати свою планку, рівень бачення. Для підприємця це одна з найперших речей, які потрібні».

Завдяки підтримці ЄБРР в рамках ініціативи EU4Business Центри активно ведуть діяльність, спрямовану на поліпшення поінформованості бізнесу про можливості, що існують для малого та середнього підприємництва (МСП) на ринку. Власне, ЦІПБ проводять тренінги для бізнесу, секторальні заходи в регіонах, форуми, семінари, конференції з різних тематик, які цікавлять підприємців у цих регіонах. Це колосальна робота, бо підприємства дуже часто не мають достатньої інформації про розширення можливостей, нові ринки, підвищення кваліфікації для працівників тощо.

«Навчання підвищує компетенції, це необхідно просто для розуміння багатьох речей, для впровадження в своїй компанії новацій та ефективних підходів, а в клієнтському розумінні, навчання підвищує твою кваліфікацію загалом, – продовжує власниця компанії A-PROSTIR. – Також тренінги систематизують якісь уривчасті знання, що дуже важливо. Крім того, навчальні заходи дають можливість зустрітися з цікавими людьми. Адже, ЦІПБ підтягує відомих постатей задля зустрічі з якими ти готовий їздити в інше місто, витратити день-два на тренінг. Це дуже важливо ходити на «якісних» тренерів.  Адже, навчальні продукти створюють зараз багато організацій. Винаймають зал, запрошують спеціалістів і щось розказують за незрозумілою програмою … Раніше це працювало. Зараз люди довіряють брендам і серйозним програмам з актуальними темами, перевіряють, як побудована сама програма заходу, бо це має велике значення. Підприємці добре думають, на кого витрачати свій час і ресурси».

У планах в Ірини Стецевич, крім розвитку власного бізнесу, не лише участь у наступних тренінгах від ЦІПБ, а й бажання спробувати власні сили в якості консультанта ЄБРР.

«Я обов’язково планую надалі відвідувати тренінги. Хочу потрапити на наступні навчання про ефективне виробництво у вересні-жовтні. Вважаю, щонавчання – це інвестиція у своїх людей. І це дуже важливо, бо запит на навчання є в усіх, особливо, коли ти бачиш його результати і отримуєш від цього бонуси в роботі. Щодо тем наступних тренінгів – цікаво було б послухати про ефективність розвитку бізнесу, маркетинг, управління персоналом. Також цікавлять міжнародні ринки. Ще дуже хотіла б стати консультантом від ЄБРР. Це дасть нові рівні замовлень, і стало б новим поштовхом для нашої компанії», – підсумовує Ірина Стецевич, керівниця компанії A-PROSTIR.

Довідково.

Про найближчий Центр Інформаційної підтримки бізнесу та розклад заходів в ньому можна знайти інформацію за посиланням: https://www.bisc.org.ua/

Більше про програму ЄС EU4Business – читайте тут: http://www.eu4business.eu/uk