Apple iPhone 6S Plus 16Gb

Позивач (ACCC) звинувачує корпорацію в поширенні програмного забезпечення, яке може бути причиною блокування мобільних пристроїв, які були відремонтовані в неофіційних сервіс-центрах (не мають сертифіката авторизованого сервісного центру). Сотні користувачів скаржаться на несправність пристроїв, що відключилися під час оновлення програмного забезпечення.

Непрацездатність була викликана оновленням операційної системи iOS 9.2.1, в якому Apple впровадила опцію, що перевіряє гаджети на предмет автентичності та разом з тим на відповідність безпеки. Через «помилки 53» – проблему, що спровокувала несправність, – перестали працювати пристрою зі сканером відбитка пальця Touch ID.

Тут користувачі залишають відгуки на iPhone 6s Plus, і судячи по замовленнях через прайс-агрегатори, це найпопулярніший смартфон виробника на сьогоднішній день. І як раз власники iPhone 6s Plus в основному і постраждали від згаданої вище «помилки».

Також непрацездатними виявилися iPhone 6 і 6 Plus. Apple відмовилася лагодити смартфони, які перестали працювати, що і стало причиною невдоволення ACCC. За австралійським законодавством пристрої, які пройшли ремонт в сторонній майстерні, не позбавляються гарантії. А значить, виробник не має законних підстав відмовляти в гарантійному ремонті їх користувачам.

За словами голови Австралійської комісії Рода Сімса, споживач має право користуватися послугами неавторизованих сервісних центрів незалежно від причини звернення, одна з яких зазвичай пов’язана з економією на ремонті. І використання послуг сторонніх майстерень в даному випадку не впливає на гарантію.

Інший неприємний казус стався в РФ в кінці 2016 року. Федеральна антимонопольна служба Росії (ФАС) також подала в суд на «яблучну» корпорацію. Точніше, на її представництво в Росії. Причиною позову стала підозра останнього в зловживанні становищем. Подробиці випадку ФАС поки не оголошує, однак відомо, що компанії-представництву винесуть штраф розміром 300 000 – 1 000 000 руб, а її директора оштрафують на 15 000 – 20 000 руб. – так повідомив заступник начальника відділу по контролю соцсфери ФАС.

Невдоволення Дмитра Петрова, який поскаржився на Apple в ФАС, виражено тим, що ремонт iPhone 6s Plus та інших фірмових пристроїв не проводиться на території РФ без дозволу корпорації, при тому, що Apple не забезпечує країну оригінальними комплектуючими для ремонту екранів. Скарга буде задоволена, якщо ФАС зажадає від Apple почати поставки комплектуючих в РФ.

Замінити оригінальний екран iPhone 6s Plus на новий можна в мережі роздрібних магазинів Apple Retail Store або централізованих сервіс-центрах Apple, яких в РФ немає. В якості вирішення проблеми корпорація пропонує замену не комплектуючих, а самого пристрою. І як стверджує скаржник Д. Петров, потрібно доплата понад 50% від вартості нового iPhone 6s Plus.

З проблемою заміни дисплея Петров раніше звертався в Басманний суд Москви. Тоді позивачеві відмовили, після чого той оскаржив рішення суду.

Випадок Петрова не єдиний. За даними ЗМІ, в 90% випадків, коли техніка Apple виходить з ладу, в авторизованих сервісних центрах не проводять ремонт – техніку змінюють на нову.