За словами мисткині, образ карпатця символізує Україну нарівні з образом козака з південного степу. Різниця лише в тім, що перший живе і дише на повні груди, а інший став надбанням історії.
Тамара Качаленко (творче псевдо Vita Black) — корінна херсонка (29 років). Навчалась образотворчого мистецтва у Херсонському державному університеті (факультет культури та мистецтв, “образотворче мистецтво” рік випуску — 2018). Завдяки кафедрі образотворчого мистецтва ХДУ отримала путівку у чарівний світ графіки. У дипломній роботі занурилась у світ образів Тараса Шевченка.
Основу графічного мистецтва отримала у ХДУ, а робота кульковою ручкою виникла на основі американських митців гіперреалізму, пишуть Версії з посиланням на Вікна.
“В гуцулів просто закохана. Розшукую про них інформацію, старі фотографії, які намагаюсь оживити у творчості. Оскільки фотографія — це всього лише відбиток реальності, а фантазія людини набагато ширша і глибша”, — розповіла “Вікнам” художниця.
Багато робіт гуцулів виконувала за фотографіями львівського фотомитця Володимира Дубаса — це просто геніальний фотограф, зізнається Vita Black. Оскільки робота у напрямку американського мистецтва під назвою “гіперреалізм” неможлива без використання фотографій.
“Образ карпатця символізує Україну нарівні з образом козака з південного степу. Різниця лише в тім, що перший живе і дише на повні груди, а інший став надбанням історії. А ось думка про те, що в Україні два “полюси пасіонарності” — Запоріжжя на півдні й Карпати на заході, — погодьтеся, цікава…”, — додає мисткиня.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!