1393874442_pitanie

Спільно з ГО “Батьки СОС” “Сніданок з 1+1” розпитав про якість шкільних обідів понад 700 батьків, пишуть Версії з посиланням на  ТСН.

Таким чином, лише трохи більше 100 задоволені харчуванням дітей у школі, а самі діти навіть ніяково зізнаються, що деякі страви смакують їм краще, ніж вдома.

Однак у решті випадків обідам з їдальні і батьки, і діти кажуть категоричне “ні” через холодні макарони, сосиски сумнівної якості, мутні супи і підозрілі підливи.

Зокрема, перелік обов’язкових продуктів для школярів затверджено Кабміном. Та з одного набору продуктів і на одну вартість обід можна приготувати по-різному. Приміром, дати дітям можливість обирати – обід у формі шведського столу, як це зробили в одній зі столичних шкіл. Або замість водянистого картопляного пюре з хлібною котлетою, приготувати жарке.

Експерти пояснюють, що причина різної якості обідів у школах очевидна і банальна – людський фактор. Нині діє проста схема: районні відділи освіти проводять тендер. Переможець – комунальне чи приватне підприємство повністю береться за харчування учнів: від закупівлі продуктів і формування бригади кухарів до готового результату на тарілці. Гроші кухня отримає не залежно від того смачно школярам чи ні. А тому намагається економити і продукти, і власні сили. Однак директор не має на них впливу, бо формально кухарі не є його підлеглими.

Але ситуація зовсім не безнадійна. Зробити для власних дітей обіди у школі не просто гарячими, а й смачними в силах самі батьки.

Більше дивіться у сюжеті ТСН.