Бібліографічна і реферативна база даних Scopus
Є однією зі складових інтегрованого науково-інформаційного середовища SciVerse. На січень 2017 р. містить понад 50 млн. реферативних записів.
По-перше, важливо знати, що дані в Scopus є високоструктурованими; кожна інформація позначена тегами, аж до ініціалів автора у посиланні у списку посилань статті. Саме це гарантує точність пошуку та отримання надійних результатів, а також відрізняє Scopus від веб-пошукових систем.
База даних Scopus надає широкі можливості отримання наукової метрики та проведення автоматизованого аналізу видань. Інструмент Journal Analyzer дозволяє проводити розширений аналіз наукового рівня видань (в тому числі, порівняльний аналіз кількох видань) за чотирма основними показниками:
- загальна кількість статей, опублікованих у виданні протягом року;
- загальна кількість посилань на видання у інших виданнях протягом року;
- тренд року (відношення кількості посилань на видання до кількості статей, опублікованих у виданні);
- відсоток статей, які не були процитовані.
Ефективна робота із базою даних Scopus
Що вам потрібно знати, щоб отримати найкращі результати свого пошукового запиту? Ось головні речі, про які слід пам’ятати:
Незв’язані фрази проти окремих слів
Однією з найважливіших речей, яку потрібно запам’ятати і найлегше зрозуміти неправильно, – це пошук фраз. Дуже часто слова у фразі можуть не шукатися разом. Як наслідок ви отримаєте більше результатів, але, мабуть, не те, що шукали.
ПОРАДА: Для пошуку фрази в Scopus використовуйте подвійні лапки (“). Це говорить системі Scopus, що слова повинні бути разом. За таким принципом, до прикладу, діють веб-пошуковики.
Публикация Scopus и WoS: отримайте якісну та кваліфіковано допомогу завдяки ресурсу ДЕГРИ-СЕРВИС.
Знайте, що пошук Scopus робить автоматично
Наголошені символи: робота з наголосом або без нього. Слова з наголосом система розцінює як ті, що без наголосу.
Лематизація означає, що форми однини та множини, а також прикметники знайдуться, якщо ви введете будь-який із варіантів. Ви можете змінити таку поведінку, використовуючи маркер EXACT PHRASE (акорди або фігурні дужки), який дасть точну відповідність тому, що ви вводите (це не стосується наголошених символів).
Шаблони
У будь-якому слові чи фразі ви можете використовувати символи підказки, щоб допомогти, коли ви не впевнені в написанні того чи іншого слова, або коли в слові є кілька варіантів. Є два типи шаблонів: ? і *.
Файли довідки Scopus – ваш друг
Під час створення пошуку ви завжди можете звернутися до кнопки “?” у формі пошуку (або скористатися кнопкою “Довідка” у верхній панелі навігації), щоб отримати корисну інформацію про синтаксис пошуку та навчальні посібники.