Про бажаний і реальний стан справ із харчуванням дошкільнят і школярів в студії «Про головне в деталях» говорили Мар’яна Вершиніна, голова ГО «Мами Прикарпаття» та Світлана Бойчук, головний спеціаліст міського Департаменту освіти та науки, пишуть Версії.

«Кілька років поспіль ми здійснюємо перевірки. Ці «походи» ініціювали батьки, які хвилювались за здоров’я своїх дітей, за харчування і продукти, які потрапляють на їхній стіл», – зауважила Мар’яна Вершиніна.

Голова ГО «Мами Прикарпаття» відмітила, що до таких перевірок стараються залучити і спеціалістів, які можуть провести фахове дослідження. Цьогоріч це були представники місцевої санстанції.

Під час таких рейдів громадські активісти на кухню навчальних закладів не заходять.

«Ми приходимо, як будь-який пересічний громадянин і мешканець нашого міста, і маємо право придбати сніданок чи обід за власні кошти, – розповіла Мар’яна Вершиніна. – Ми його купляємо, пробуємо на смак і одну з порцій беремо на дослідження».

Також цьогоріч до таких перевірок долучились батьки майбутніх першокласників, які визначались з вибором школи, і якість харчування була одним з важливих критеріїв цього вибору.

«Ми не є фахівцями, тому наші висновки можуть бути суб’єктивними, – відмітила голова громадської організації. – Скажімо, прийшла група дітей на перерві поїсти. І ми оцінку робимо таку: скільки їжі залишилось на тарілках після того, які діти поїли. Якщо це 80%, то варто задуматись, наскільки смачне і якісне це харчування».

Представник Департаменту освіти відмітила, що в них є певні вимоги до людей, які постачають гаряче харчування та працюють у харчоблоці.

«Вони мають бути господинями, як у рідному домі. Щодо харчування в закладах освіти, то основне завдання – щоб їжа була свіжоприготовлена, мала гарні смакові якості, а треті страви були вітамінізовані», – розповіла Світлана Бойчук

Тому на початку року було організовано масову перевірку всіх закладів освіти з питань організації харчування.

«В нас не було зафіксовано жодного випадку харчового отруєння», – повідомила головний спеціаліст міського Департаменту освіти та науки.