Медичний фронт тримають медики із Прикарпаття. Приймають поранених військових. І якщо спершу це були пацієнти з легкими травмами, то останні місяці сюди привозять бійців з тяжкими пораненнями. Такі пацієнти потребують не лише особливого лікування, але і догляду.
Володимир потрапив під мінометний обстріл вкінці грудня. Осколки зрешетили праву руку. Лікувався у Дніпрі, Запоріжжі, Житомирі, і ось вже другий тиждень – на Івано-Франківщині, недалеко від рідного дому. Тут захисник отримує необхідне лікування. Попереду на нього чекає ще низка операцій – мають видалити решту осколків із тіла та відновити функції руки. А далі – довготривала реабілітація, яку боєць сподівається проходити у цьому закладі. Разом із ним у палаті ще два воїни, і теж Володимири. Вони отримали поранення в одному бою, і на лікарняному ліжку ще з осені. В одного бійця попереду тривале лікування, інший – уже на етапі одужання. Ще два тижні реабілітації і чоловік вирушає на передову.
Для реабілітації бійців тут є зал з тренажерами та біговими доріжками. В медзакладі після поранень відновлюються і фізично, і психологічно бійці зі всієї України. Багатьох привозять прямо з передової. Хтось – на кілька тижнів, а дехто і на кілька місяців. Тому окрім професійної медичної допомоги, такі пацієнти потребують ще й особливого піклування.
Генеральний директор медзакладу п. Володимир зазначає, що бійці потребують майже домашніх умов.
«Люди, які поступають із передової або їдуть по госпіталях не мають часу і можливості випрати свою одежу: ні форму, ні одяг в якому перебувають. Тож ми стараємось прийняти їх як вдома», – каже чоловік.
В лікарняній пральні – машинки працюють в режимі нон-стоп. Постільна білизна, військова форма, повсякденний одяг – десятки кілограмів, які потрібно випрати, просушити та відпрасувати. Працівниці кажуть, заледве давали раду, бо бракувало техніки. Але днями шість новеньких пральних машин подарували волонтери, і ще дві передала обласна влада. Тепер на нове оснащення чекають і на кухні. Тому сподіваються знову на допомогу волонтерів. За словами гендиректора, 80% всього що є у медзакладі це робота волонтерів.
«Ми сказали, що нема пралок буквально два тижні тому і нині їх уже є достатньо. Сьогодні влаштовуємо вже інший флешмоб – допоможіть розбудувати нашу кухню», – каже п. Володимир.
Окрім господарських питань, серед нагальних є і кадрові. В медзакладі намагаються залучити до себе нових фахівців: неврологів та травматологів. Бо останні місяці побільшало пацієнтів зі складними травмами.
Голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук, зазначає, що на Прикарпаття щораз більше приїжджає воїнів, які знаходяться в досить важкому стані.
«Якщо на початку це були багато легші воїни, то на сьогодні, на жаль евакуаційні поїзди в Івано-Франківську область привозять доволі складних поранених хлопців. У нас немає такої сесії, на якій ми б не виділяли кошти на медичне обладнання», – наголосила очільниця області. Водночас на Прикарпатті розробляють і окрему стратегію реабілітації українських воїнів. Великий центр відновлення для захисників планують відкрити ближче до гір. Найкращі фахівці, в поєднанні з цілющим карпатським повітрям та природою допоможуть бійцям швидше стати на ноги.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!