Практично кожна компанія, незалежно від її розмірів і того, в якій галузі вона веде свою діяльність, так чи інакше присутня в інтернеті. І всі змагаються лише за кілька позицій у верхній частині результатів пошукової видачі.

В якій би галузі ви не працювали, у вас завжди є хоча б один великий конкурент, який знаходиться на ринку довше вас і вкладає набагато більше коштів і ресурсів для забезпечення власної видимості в інтернеті в цілому і на сторінках пошукової видачі зокрема.

То як же малому бізнесу з обмеженим досвідом і ресурсами змагатися з домінуючими в Інтернеті гігантами ринку?

На щастя, пошукова оптимізація (SEO) більше не пов’язана з одними лише розмірами чи об’ємами. Існує ряд стратегій, впровадження яких може забезпечити малому бізнесу перевагу перед значно більшими конкурентами.

Фахівці агентства комплексного інтернет-маркетингу AG Marketing поділилися з нами такими рекомендаціями в цій статті.

1. Спеціалізація в конкретній ніші

Найкраще, що ви можете зробити, як власник малого бізнесу – це сконцентруватися на певній ніші.

Можливо, ви вважаєте, що чим більше областей компетенцій ви задієте, тим краще вас видно в пошукових системах. Наприклад, якщо ви працюєте в галузі опалення, охолодження, сантехніки, покрівлі, будівництва та десятка інших напрямків, присвячених благоустрою будинку, ви зможете з’являтися в пошукових системах по запитах, пов’язаних з будь-яким з цих ключових слів.

Однак якщо ви маєте намір протистояти найбільшому своєму конкуренту, найкраще зосередитися на більш нішевому ринку. Великий спектр спеціалізацій робить вашу організацію актуальною для широкого розмаїття ключових слів, однак ваша релевантність для кожного з них відносно низька. Якщо ж ви направите всі зусилля на невелику групу ключових слів, то зможете досягти набагато більш високого рейтингу в пошуку Google.

Наприклад, якщо ви спеціалізуєтесь на сантехніці, ви можете здати позиції через обмежену видимість всіх інших ключових слів, що відносяться до благоустрою дому, але у сфері сантехніки для приміщень ви будете найкращими.

2. Увага на локальне SEO

Ще один спосіб побороти конкурентів – це націлитися на більш локальну аудиторію, тобто, просування під конкретне місто або регіон. Локальний пошук стає більш релевантним і важливим.

Навіть якщо ви працюєте на рівні всієї країни, ви все ще можете захопити нішеву частку ринку і обійти конкурентів принаймні в одній ключовій області за допомогою локальної оптимізації. Це дозволить вам сформувати значимість і зміцнити репутацію в конкретному місті/регіоні.

Згадування компанії в місцевих каталогах і агрегаторах, на картах Google, останнім часом стали особливо значимі для локальної пошукової оптимізації. Для малого бізнесу це можливість піднятися в рейтингу, не турбуючись про створення контенту або нарощування зовнішніх посилань.

Замість цього, тепер ви можете зосередитися на мотивуванні клієнтів залишати розгорнуті позитивні відгуки.

3. Активна робота зі спільнотою

Крім локальної пошукової оптимізації, ви також можете підвищити свої шанси на подолання гострої конкуренції, посиливши в стратегії бренду «особистісний» фактор.

Великі компанії, досягаючи певної точки зростання, як правило, втрачають частину своєї індивідуальності, що дає перевагу маленьким і спритним організаціям, здатним забезпечити кожному клієнта більш персоналізований і людяний досвід взаємодії.

Підтримуйте свою аудиторію в соціальних мережах, демонструючи більше індивідуальності в спілкуванні, роботі з спільнотою і клієнтами. Чим активніша ваша присутність в соціальних мережах, тим вищим буде і ваш рейтинг в Google.

Висновки

Не існує короткої доріжки до вершини рейтингу пошукової видачі, особливо якщо на вашому шляху стоїть великий конкурент з багаторічною історією.

Але за допомогою грамотної стратегії пошукового просування, звузивши сферу впливу, ви зможете вибірково перевершити навіть найбільших своїх конкурентів в конкретних ключових областях.