Головний дорожник області розповів про особливості очищення доріг Прикарпаття від ожеледиці та снігу

Як відомо, зимовим утриманням доріг займаються райавтодори і філії ДЕД ДП”Івано-Франківськоблавтодор”. Буджак визнає – хтось цю функцію виконує краще, а хтось як небудь, пишуть Версії з посиланням на Галку.

“Нарікають навіть ті, хто не прибирає сніг на своєму подвірї. Можу позитивно відмітити роботу Богородчанського ДЕД, Коломийського ДЕД. Наприклад я проїжджав вдосвіта 8 січня дорогу Н10 від Івано-Франківська до Заболотова, то від межі Коломийського району о 5ій год. дорога була вже посипана протиожеледною сумішшю і прогорнена. А в Тисменецькому районі ще дрімали. Рогатинський ДЕД 7-8 січня забезпечував обїзд аварійної ситуації у селі Фрага“, – каже дорожник.

Він додав, що безпечним і проїздними були перевальні шляхи у Верховинському, Косівському Долинському, Надвірнянському районах.Та очевидних проблем Буджак не відкидає.

“Головною проблемою філій облавтодору є недостатня кількість пального через фінансово-економічну скруту в облавтодорі /боргові зобовязання минулих років/, тому вони не відразу починають прибирати сніг, щоб продуктивніше завантажувати техніку. Але це не добре. Та й техніка у них застаріла,а на оновлення банально немає коштів. До речі про це говорив на селекторній нараді 8 січня голова “Укравтодору”, яку проводив Премєр-міністр. Зрештою стихію 7 січня витримали. Але наступний циклон не за горами, тому спільно з ОДА і МНС шукаємо шляхи покращення зимового утримання доріг”, – підсумував Василь Буджак.